Kawasaki Z 550 GT (1989)

Vlastník LukashX
Vloženo 2.6.2021
Aktualizováno 2.6.2021

Spolehlivý dopravní prostředek

První dojmy - První dojmy z jízdy nebyly úplně top, nicméně to hlavně kvůli starým pneu, špatně seštělovaným volnobvěžným otáčkám a pár drobnostem, na kterých bylo nejdříve potřeba zapracovat. Motorka dlouho stála, než se ke mně dostala.

Motorku bych doporučil pro - Možná menší postavy, já se svými 184 cm se ale na motocykl vejdu pěkně i se ženou.

Po letech, kdy jsem žádnou motorku nevlastnil, se mi zachtělo nějakého stroje. Hledal jsem hlavně ve starších mašinách, naháčích. Nové silniční motorky se mi úplně nelíbí (čest vyjímkám) a mraky výkonu taky nepotřebuji.

Sháněl jsem primárně Hondu CB, jenže nabízené kusy byly mimo můj rozpočet. GT 550 byla takový sňatek z rozumu, za dobrý peníz spousta muziky. Navíc jich u nás moc nejezdí a tak jsem po ní skočil.
Nelíbílo se mi hlavně hranaté světlo, nakonec jsem si ale zvykl.
GT550 je taková lepší verze Kawasaki Z. Oproti tomu má navíc kardan, stavitelné vzduchové tlumiče a pár drobností navíc. Třeba automatické vypínání blinkrů je fajn.

Polní cestou projet umí, ale zážitek to není. Na silnici se chová pěkně, dá se jezdit klidně v nízkých otáčkách, ve vysokých (okolo 9tis.) se umí i rozdivočit.

p.epanica
p.epanica napsal 06.06.21 v 20:51 10b.

...

Čadil
Čadil napsal 04.06.21 v 12:18 10b.

vopák
vopák napsal 02.06.21 v 19:42 10b.

Hranatý světlo je právě pecička-osmdesátky jak bič..moc pěknej youngtimer

marafzs600
marafzs600 napsal 02.06.21 v 16:17 10b.

Taky jsem měl kdysi tu čest

LukashX
LukashX napsal 02.06.21 v 11:47

Díky všem za pěkné komentáře!