Honda CBR 600F (2001)

Vlastník Spitit
Vloženo 1.5.2021
Aktualizováno 1.1.2022

Už je to pěkně dlouhá doba, kdy jsem po CBR 600F pokukoval. S mým štěstím jsem zakoupil kousek ve velmi dobrém stavu s minimálním 100% zaručeným nájezdem.

Kawasaki ZX-6R Ninja: Vzhledem k začátku sezóny bylo na bazarech méně kusů k prodeji nebo byly ceny vyšší než můj rozpočet.
Yamaha YZF-R6: Nikdy jsem po té motorce netoužil ale při výběru motorky na mě skočila jedna krásná R6 v hezkém stavu. Bohužel inzerát nebyl platný a moc dalších pěkných R6 na výběr už nebylo.
Honda CBR 954RR Fireblade: Zvažoval jsem jestli nebude 1000 už na mě dost vzhledem ke zkušenostem. Motorek moc na bazaru nebylo nebo byla cena vyšší než moje představa.
Honda CBR 600RR: Můj hlavní kandidát. Ceny přijatelné, inzerátů taky bylo trochu více, stav motorek žádný propadák ale ani žádná extra leštěnka. Nakonec jsem se rozhodl pro CBR ve verzi F

První dojmy - Motorku jsem si poprvé zkusil přímo u prodejce jako testovací jízdu jestli všechno šlape. Musím pochválit stroj jak je neskutečně hodný ale zároveň dokáže být slušně ostrý. Byl jsem zvyklý na posed z cestovní motorky takže jsem čekal, že mi to bude trochu trvat než si na CBR zvyknu ale stačilo pár km a byla moje.

Motorku bych doporučil pro - Pro motorkáře co si sem tam vyjedou nějakou dálku ale dají si s chutí i nějaké pořádné zatáčky na koleno.

Doplňky na motorce - Na motorce je všechno originál. Do budoucna plánuji dát na říditka závaží protože tam chybí, černé nebo chromové plexi a nejspíš laděný výfuk ale ten asi až časem.

Hledal jsem motorku, ideální pro mě, na které se dá zajezdit na nějakém tom menším okruhu ale zároveň se dá i vycestovat někde dál. Moc podobných motorek na trhu není, (možná ještě VFR). Líbí se mi na motorce ta univerzálnost, kdy když člověk chce, tak dokáže jet klidně nebo naopak stačí nechat vytočit motor nad 10 tisíc otáček a motorka doslova letí. CBR 600f byla pro mě jasná volba.

Brzdy jsou opravdu skvělé. Jsou tam ještě původní origo NISSIN a brzdí parádně. Bude mě nejspíš čekat výměna, kdy určitě zvolím SBS.

Podvozek úplně ideální. Jak na okruh, tak na cestování.

S motorkou jsem byl na Brněnském okruhu jako úplný začátečník s většími okruhy, přesto jsem se kupodivu držel ostatních 600ccm bez nějákých problémů (až na zkušenosti které nejsou úplně top). Normální silnice zvládá motorka bez problémů a s cestováním jsem neměl nějaké problémy.

Motorku jsem koupil za velmi přijatelné peníze s nájezdem pouhých 18 000km. Kilometry jsou 100%, dokonce jsou na ni ještě pneumatiky z roku 2007, původní spojka která teda šlape fakt dobře.

Diegow
Diegow napsal 01.05.21 v 20:38 10b.

Krásně zachovalá Honda , at ti dělá jenom radost