Yamaha Tenere 700 (2020)

Vlastník GrahaXT
Vloženo 14.4.2021
Aktualizováno 7.11.2023

Lehká, jednoduchá a hlavně srdcová záležitost!!

Husqvarna 701 Enduro: Žádná nebyl na prodej, a obával jsem se jednoválce při delších přesunech

První dojmy - Obával jsem se výšky jelikož mých 174 není žádný zázrak , ale obavy byli zbytečné vše je jen o tom chtít a přijít na to JAK! Určitě co člověk jako první zaregistruje z přesedlání z 1200kila na 700kilo je la lehkost těch 80 kilo rozdílu je sakra znát!!

Motorku bych doporučil pro - Pravděpodobně pro každého, kdo ví co od motorky očekává!

Doplňky na motorce - Originální padací rámy yamaha ( odstrojeno )
Nosiče kufrů yamaha ( odstrojeno )
Hliníkové kufry yamaha ( odstrojeno )
Vyhřívané hefty oxford (měl jsem je vždy a byl jsem s nimi maximálně spokojený!)
Kryt světlometu
Hliníkový kryt SW motech s úpravou krytu přepákovaní tlumiče
Brašny moskomoto asi nejlepší brašny v životě co sem vlastnil
Plotna OVLK
Kryty motoru, tlumičů , chladiče
Blastry KTM ( nejsou úplně idealní)
Progresivní podvozek LSadventure
Držák mob. telefonu DR2CZ - skvělá záležitost i když jsem si na sebe zvykali
Výztuhy předního světla (čína) levné , funkční.
Krátky držák SPZ (čína)

Koupeno 9.4.21 a zatím najeto pouhých 80km a to člověku nic moc nedá. Když jsem jí koupil měla najeto sotva 297km, takže zajet , udělat servis a pak teprve začneme blbnou a seznamovat se co a jak!!

Skoro po 3 letech jsem tenerku poslal dál, byl to úžasný stroj, který mne nenechal ve štychu za 20tis. km ani jednou. Projeli jsme spolu Korziku, Bosnu, Černou horu, Rumunsko a na skok jsme se zajeli vykoupat do Albánie.

Co bych mohl o té motorce říct? Tak z prvně určitě, že provedení této motorky je geniální, vhledu rally se za mě nedá nic vytknout, motor neurazí, když mu člověk dá napít tak jede a pro začátečníky snad lepší nebude. Spotřeba při kochačce v zahraničí byla okolo 4 litrů , v kombinaci s dálnicí jsem se pohyboval okolo 5.5max!!!
Moje EURO 4ka, která neměla žádné elektronické nesmysly byla což dle mého je výhoda, já osobně žádný HITECH zastánce nejsem, ale to je jen můj názor a chápu, že budou takoví, kteří jsou s dobou.
No ale aby jsem byl objektivní, tak na motorce jsou některé ALE, které se za určitou částku dají vyřešit a to třeba výfuk... po pádu, nebo lehkém odložení dochází k ohnutí držáku výfuku, který má za příčinu poškození kyvné vidlice...

Následně je ´´PROBLÉM´´ váha, jasně je to cestovní enduro střední třídy, ale v některých pasažích terénu dokáže tento neduh potrápit a pak už je to o zkušenostech a zvolených pneu...
Toto bych té motorce odpustil už jen proto, že mi srdce bije modře, ale co opravdu byl moment, kdy jsem si řekl ´´RISKNU TO A ZKUSÍM NĚCO JINÉHO´´ bylo tehdy, kdy prostě podvozek potřeboval pořádný upgrade a jen progresivní tlumiče nestačili, ano jde investovat a vyměnit ho, ale to nebylo v plánu.
Ta motorka má samé pro: VZHLED, KOMFOTR, BLBUVZDORNOST, SPOTŘEBU... prostě vše a pokud se mi bude stýskat, tak se k ní prostě vrátím.
A pokud na motorkou opravdu uvažuješ, neváhej jdi do ní, protože pokud nejsi vášnivý rally jezdec nemůže tě zklamat!!!

No a co jsem si pořídil teď? ... Mrkni na profil:)

Kuba937
Kuba937 napsal 14.04.21 v 18:11 10b.

Četl jsem spousty článku a ta motorka je prostě bomba, krásné a hlavně praktické provedení

Juraj22
Juraj22 napsal 14.04.21 v 17:14 10b.

Vypadá moc pěkně, tak ať to jezdí a hlavně kolama dolů

findejs1310
findejs1310 napsal 14.04.21 v 16:20 10b.

No ta je povedená