Honda CBF 600S (2011)

Vloženo 2.3.2021
Aktualizováno 3.4.2024

Zadní blatník [prototyp]

Vloženo: 06.03.2021, Uskutečněno: 06.03.2021, Zhlédnuto: 11x

Koukal jsem jaké jsou k dispozici zadní vnitřní blatníky, ale nelíbí se mi, že se vždy vymění i kryt řetězu. Takže jsem zvolil cestu výroby vlastního pomocí 3D tisku.
Jedná se o větší výtisk, než je obvyklé, takže doufám, že se díl neodlepí a tisk doběhne do konce.

Dnes vzniká první prototyp, kterým ověřím tvar a délku. Pak bude následovat výroba uchycení.

edit 1: Výtisk dojel do konce, tvar blatníku je ok. Zkouška prvního kousku držáku také proběhla dobře, takže nyní tisknu téměř finální díly uchycení. Pokud bude vše dobře sedět, spustím výtisk kompletního výrobku. Ale asi bude třeba blatník zmenšit, protože se již celek nevejde na tiskovou plochu a nebo budu muset držák tisknout zvlášť a díly slepit. Uvidíme ...

Zkouška na CBFku

edit2: První výtisk se nepovedl. Jel jsem novým nevyzkoušeným matrošem (ASA) a nedržely vrstvy dost dobře pohromadě. Takže znovu, nyní PLA.
ASAou až vychytám nastavení tisku.
Držák jsem měl původně zaústěný do kostky v uchycení tlumiče, ale ve finále jsem tuto verzi opustil a blatník přitáhnu pouze šroubem za tlumičem. (je tam již otvor od výrobce) Také jsem vytvořil výkroj pro řetěz, aby měl od něj blatník větší odstup. sicher ist sicher

edit3: Druhý výtisk ok. Přebroušeno, překitováno, přebroušeno ... a lak přijde na řadu až bude lepší počasí.

33.petr (115) napsal 06.03.2021 v 21:37

• Nové bačkory

Včera jsem nasadil nové pneu (Bridgestone Battlax BT023 jako dříve), protože až se jaro zeptá ... :-) Také proběhlo čištění a mazání řetězu. Brzdové desky vypadají, že ještě něco vydrží, tak uvidíme jestli dají ještě t

Typ: Údržba
    Vloženo: 03.04.2024
    Uskutečněno: 03.04.2024
  • Malá projížďka a výměna oleje

Počasí přálo a i když je jaro ještě daleko, trochu jsem Berunu provětral (je to po té pauze vážně radost !), vyměnil olej a filtr. Co jsem vloni do motorky nalil, to jsem dnes vylil, neubyla ani kapka. :-DD Každ

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 10.02.2024
    Uskutečněno: 10.02.2024
  • Ještěd

Tak jsem dal opět Ještěd. (Říčany - Mělník - Jestřebí - Mimoň - Stráž pod Ralskem - Ještěd) Tentokrát i s pokutou za jednu "plnou čáru". :-$ Ale jinak bezva výlet. Oběd v Motorestu Příchovice. Nakonec jsem se zajel

Vloženo: 28.09.2023
    Uskutečněno: 28.09.2023