Honda CB 125F (2020)

Vlastník MilanBendl
Vloženo 21.1.2021
Aktualizováno 21.1.2021

Lehká, dobře ovladatelná, ideální na krátké trasy ve městě i na chatě

Motorka koupena od FIRMA:Auto Jarov (Praha 3-Žižkov)

První dojmy - Mojí jedinou dosavadní zkušeností bylo drandění na Jawě Mustang někdy před třiceti lety. Proto mi stopětadváca zatím stačí, abych se trošku rozjezdil. První jízdu jsem absolvoval v plném provozu pěkně skrz Prahu a musím říct, že to byl o dost příjemnější zážitek, než jezdit ve špičce po městě s tím těžkotonážním trhačem asfaltu, co jsem měl v autoškole při nedávném rozšíření papírů na velký áčko.

Vybíral jsem lehkou a levnou motorku pro krátké jízdy po městě a na chatě, která nebude moc žrát a bude mít levnou pojistku. Zároveň jsem nechtěl automat, ale klasickou manuální motorku, kde se trochu naučím ovládat standardní stroj. Pravda je, že jedu-li sám, jsem s výkonem v podstatě spokojen a rychleji se ani do kopce hnát nepotřebuji. Ale při jízdě ve dvou již řidič limity tohoto oře pocítí na každém delším kopečku. Jde opravdu především o stroj pro úplné začátečníky, který může zároveň dlouhodobě sloužit i někomu, kdo je líný jezdit na kole a zároveň chce mít nějaký levný a spolehlivý dopravní prostředek na krátké cesty.

Simca1301
Simca1301 napsal 28.09.21 v 12:23 10b.

Díky za komentář. Jsem v podobné situaci. Taky před 30ti lety fichtl a půjčená ČZ 175 po polních cestách. Nyní, na stará kolena na malé ježdění po městě + okolí a možná sem tam nějaký ten výlet trochu dál jsem objednal CB 125F. zatím na ni čekám, tak uvidíme, až bude.
Kolama dolů.

NiLu
NiLu napsal 28.01.21 v 16:09 10b.

Rozumná volba začít na něčem slabším! Užívej km v sedle a sbírej zkušenosti.

Paulano
Paulano napsal 28.01.21 v 07:49 10b.

Ať slouží a kolama vždy dolů!

findejs1310
findejs1310 napsal 28.01.21 v 07:37 10b.

Máš rozum a dožiješ se vysokého věku
Top volba

stm01
stm01 napsal 27.01.21 v 11:19 9b.

Tak ať slouží. Je fajn, že když se člověk nastaví na tu konkrétní motorku, tak si to dokáže krásně užít, bez ohledu na výkon. Líbí se mi když někdo kdo má na začátku něco slabšího a pak koupí silnější moto, tak dokáže tu předchozí pochválit a né kritizovat.