Yamaha XT1200Z Super Tenere (2010)

Vlastník hudson
Vloženo 20.1.2021
Aktualizováno 8.4.2024

Měl jsem potřebu vyměnit své KLV za něco jiného, novějšího a Super Tenerka se mi moc líbila

Suzuki DL 1000 V-Strom: Vyšší cena kvůli novějšímu modelu a ročníku, jinak skvělá motorka
Moto Guzzi Stelvio 1200: Malý výběr ojetin, horší dostupnost ND a servisu, obavy o spolehlivost

První dojmy - Super pohodlný cestovní parník. Oproti KLV pocitově lehčí, těžiště je dole, takže i když je těžká, tak je velmi obratná a působí lehkým dojmem. Brzdy výborné, oproti KLV brzdí na fleku a navíc má ABS. Kontrola trakce je taky bonus. Super jsou stupačky, na kterých je guma i drapák - netřeba kupovat enduro stupačky. Jako drobné negativum hodnotím kontrolky zapnutých blinkrů, ty jsou na ostrém slunci špatně vidět. Možnost nastavení výšky sedla do dvou poloh. Motor táhne jako lokomotiva, ten krouťák je parádní.

Motorku bych doporučil pro - Moto vhodná pro cestování, dlouhé trasy a taky pro ty co chtějí jezdit ve dvou a těm co mají rádi pohodlí. Na lesní cesty a šotoliny se s ní dá taky pustit.

Doplňky na motorce - Z doplňků jsem si místo originál bočních kufrů koupil set nových kufrů Alu Milánek s nosiči Givi. Padací rám RD moto, vyhřívané hefty Oxford adventure, přídavnou LED rampu a LED světla na padací rám, boční polep nádrže Yamaha World crosser, tankpad Yamaha Super Tenere, brašničky do padacího rámu Marselus, mřížku chránící přední světlomet, ochranné plechy motoru a lambda sondy výfuku, ochranný kryt spínače bočního stojánku, kratší stavitelné páčky brzdy a spojky, kryty čidel ABS, rozšíření bočního stojánku, manuální tempomat, zrcátka z novějšího modelu, kryty přední vidlice, USB pod sedlem a pár polepů.
1/2024 všechny kotouče od motokotouce.cz, desky EBC

Chtěl jsem změnu. S KLV jsem byl moc spokojený, spolehlivá, silná, pohodlná i pro dva. Prostě to na mě přišlo a já nemohl jinak. KLV šlo z domu a já koukal po něčem novém. Volba byla jasná, opět cestovní enduro a objem minimálně litr. Výběr byl zúžen na novější model V-stromu po roce 2014, ale pořizovací cena byla pro mne dosti vysoká a lákalo mě i Moto Guzzi Stelvio, ale měl jsem obavy z dostupnosti náhradních dílů, servisu a poruchovosti . Navíc nebyl moc výběr.
ST1200 bylo jednou z voleb. Byl jsem se podívat na dvě ST v jednom velkém motobazaru, sedl si a bylo jasné, že začnu hledat ST. Povedlo se mi koupit ST, které je ve velmi pěkném stavu, bez známek pádu a prostě se mi líbilo. Stříbrné provedení je ve skutečnosti hezčí než na fotkách. Postupně si ji dovybavuji a ladím k obrazu svému. Je to velmi pohodlná motorka, dobře laděný posez, vzhledem ke své váze 260kg velmi dobře ovladatelná. Mám na ní vyšší plexi Givi a deflektory za kterými téměř nefouká.
Po cca 11 000 km ji hodnotím jen superlativy. Motor skvěle táhne odspodu už od 2tis. otáček, podvozek funguje výborně, motorka je neuvěřitelně pohodlná a vzhledem ke své váze i velmi obratná. Prozatím jsem neměl jediný problém. Olej v motoru i kardanu měním každou sezónu. Dělám na ni pravidelnou údržbu.

Těším se na další kilometry.

rafanvm
rafanvm napsal 05.02.21 v 19:40 10b.

Vítej v klubu a užívej nový stroj

Zdeněkhr
Zdeněkhr napsal 27.01.21 v 02:09 10b.

super byke, ať šlape

Slávek-TDM
Slávek-TDM napsal 22.01.21 v 10:12 10b.

Prakticky dvojce te co jsem koupil pred mesicem ja Akorat mam vepredu PIAA mlhovky. Jeste ji nemam v profilu, nebyl cas ani udelat poradny fotky a ted lezi snih...

MichalKimlo
MichalKimlo napsal 21.01.21 v 08:19 10b.

vyzera pekne

Milan1963
Milan1963 napsal 20.01.21 v 21:35 10b.