Yamaha MT-07 (2016)

Vlastník MaťoPuťo
Vloženo 19.11.2020
Aktualizováno 28.2.2022

Krásna a kvalitná motorka za super peniaze. Pre začiatočníka nemôže byť sklamaním.

První dojmy - Najviac ma nadchol motor. Motor CP2 je síce rada ale má charakter véčka. V strednom pásme otáčok sa cíti najlepšie. Sklamal má zvuk sériového výfuku, úzke riadidlá a časom keď som sa trošku osmelil, tak aj podvozok.

Motorku bych doporučil pro - Ja by som povedal predovšetkým pre uvedomelých začiatočníkov a ženy. Potom možno pre menších a menej náročných mužov.

Doplňky na motorce - Full Akrapovič titanium exhaust system
Krátky držiak ŠPZ

Motorku som nemal vôbec vyhliadnutú. Po neúspešnej kúpe Kawasaki er6n mi do oka padla inzerovaná MT-07 vo farbách Race blue s malým nájazdom. Do pozornosti mi ju dal kamarát ktorý vlastní MT-09 tiež v tých istých farbách.
Najsilnejšou stránkou motorky je motor. Na motorku som inštaloval titánový výfuk od firmy Akrapovič , špeciálne robený na tento model z katalógu príslušenstva. S ním má motorka nádherný hlboký zvuk.
Brzdy sú na môj štýl jazdy a vzhľadom na to že sa stále považujem za začiatočníka dostatočné. Možno by som odporučil pre začiatočníkov skôr verziu s ABS. Hlavne zo začiatku som dostával dosť často zadné koleso do šmyku.
Podvozok je naladený skôr na pokojnú jazdu po peknom asfalte. Rýchla jazda a hlavne rozbitý asfalt ju robia nestabilnou.
Sedlo je pre mňa osobne vyhovujúce ale určite sú aj lepšie. Spolujazdec sa tiež nesťažuje ale tam zohrávajú úlohu iné faktory.
Úzke riadidlá tiež neoceníte. S tým je spojený aj ďalší problém, ak nie ste útla žena, v spätných zrkadlách moc neuvidíte.
V otázke cestovania neviem povedať. Moje denné tripy činia max. 300km. Vzhľadom na to že mám laďák bez DB killeru by to asi nebolo ani zdravé.

Dzanek13
Dzanek13 napsal 30.07.21 v 08:45 10b.

nádherná kombinace barev to mi na nové trochu chybělo, tak jsem šel do černé

jawatar
jawatar napsal 10.02.21 v 09:41 10b.

MaťoPuťo
MaťoPuťo napsal 21.12.20 v 12:26

Pochvala patrí Yamahe. Za mňa najlepšia kombinácia farieb na MT-07.

bruttopyr
bruttopyr napsal 21.12.20 v 01:04 10b.

Pěkná barevná kombinace.