Royal Enfield Euro Classic 500 (2020)

Vlastník Klíčník
Vloženo 31.10.2020
Aktualizováno 18.11.2020

Royal Enfield Classic ve verzi Tribute black limited edition. Jeden z 1 000 kusů a tím výroba tohoto motocyklu bohužel končí.

Motorka koupena od FIRMA:Vintage Garage (Strašnice (Praha 1 - Kluci tím žijou, takže paráda.

První dojmy - Poprvé jsem se svezl asi před dvěma roky a v duchu si říkal: "Jak si může v dnešní době někdo takovou motorku koupit? Vždyť to vůbec nejede". Pak jsem si ale uvědomil, že chyba je v mojí hlavě. Nastavil jsem jiný, už správný mód a...zamiloval se. :-)

Doplňky na motorce - Speciální barva, jiná zrcátka, lepší sedlo, brašny. To vše je ale součástí této limitované edice. Na světlo přidám mřížku, jinak asi není nic dalšího potřeba.

Dnes jsem ho přivezl domů, ale vzhledem k tomu, že jsem měl Classica několikrát půjčeného a najel na něm stovky kilometrů, tak snad můžu hodnotit. O technice asi nemá cenu moc psát. Má to sice stříkačku a ABS, ale to je asi tak všechno. Jinak návrat 50 let zpět . Ale ani to nelze brát doslova. Protože řazení je jemné a přesné, spojka lehoučká, hrboly a nerovnosti to překonává překvapivě s přehledem a zatáčí to jak pionýr . Zpracování je úplně v pohodě, byl jsem mile překvapen. Na druhou stranu tachometr je pravdivý asi jako článek z Rudého práva, v zrcátkách, byť jsou pěkná, je vidět prd a za tmy to bude se stávající žárovkou trochu dobrodružství. Ale to jsou všechno záležitosti, které člověk, který se o tento typ motorky zajímá, očekával. Tohle je totiž celé hlavně o nastavení mysli, vzhledu a taky o image. Motorka se musí líbit, musí vás na ní bavit jezdit a historie tradiční značky je příjemný bonus. Je to sice limitovaná "leštěnka", ale já jí nekupoval proto, abych s ní jezdil po kavárnách. Až to situace dovolí, budeme s partou podobných bláznů výletit po Evropě a možná i trochu dál. A na závěr...vlastně je to paradox. Čím jsem starší, tím víc mám tendenci na motorce spíš zrychlovat a občas zlobit, a přitom si koupím starého indického lenochoda. Ale možná je to tím, že tahle motorka mi toho dává tolik, že zlobit už vlastně nepotřebuju

JELDASA
JELDASA napsal 04.10.22 v 19:24 10b.

Gratuluji ke koupi peklostroje , zrcatka jsem 2x menil, jelikoz se vlivem vibraci urvaly, ty treti mam jiz na koncich riditek a konecne uz i v nich neco i vidim.

stráťa
stráťa napsal 21.03.22 v 12:48 10b.

Krásná motorka v krásných barvách - ta Tribute black se moc povedla.

Klíčník
Klíčník napsal 18.11.20 v 22:27

Děkuju... Sundal jsem zadní sedlo a brašny a budu je používat jen na delší tripy. Ale třeba se k tomu vrátím natrvalo. kdo ví...

Taliján
Taliján napsal 18.11.20 v 22:21 10b.

vypada fakt skvele.

nexus
nexus napsal 17.11.20 v 17:45 10b.

tohle fakt můžu ---krásná motorka