Moto Guzzi V7 Classic (2011)

Vlastník Metal_Heart
Vloženo 24.10.2020
Aktualizováno 18.1.2024

Vloženo: 24.04.2023, Uskutečněno: 22.04.2023, Stav tachometru: 26100 km, Zhlédnuto: 32x, Firma: FIRMA:Motospeed (Češnovice)

Tak jako v loňském roce, i letos se v Češnovicích u Českých Budějovic konala předváděcí akce motocyklů Royal Enfield. Tentokrát jsem měl v merku nové modely, které loni ještě nebyly v nabídce.
Předpověď tentokrát nelhala, po nekonečných dnech a týdnech mizerného počasí zase jednou vykouklo slunce a teploměr ukázal o něco přívětivější hodnoty. A protože synek se ze všeho nejvíc těšil na grilovaná žebírka, odřekli jsme babičce oběd a vyrazili už dopoledne přes Týn a Hlubokou do Češnovic. Tam jsme se po chvíli dočkali Super Meteora, a vyrazili po sprejových šipkách na testovací vyjížďku. Byla to moje vůbec první jízda na motorce typu chopper/cruiser, takže dost nezvyk, hlavně jsem se po každém rozjezdu musel podívat dolů, kam se sakra poděly ty stupačky! A taky při jízdě po hlavní silnici, kdy rychlost dosáhla stovky, jsem měl pocit, že mě to z té motorky strhne. Jinak ale prima svezení, motorka jede, zatáčí i brzdí tak akorát, jenom jí chybí otáčkoměr, ale to je prý u téhle kategorie normální.
Strojem pro druhé testovací kolečko byl Hunter, jednoválcová "třinda" na malých kolech, slibující hravé a obratné jízdní vlastnosti. Stroj je to krásný a stylový, ale ve dvou už to opravdu spíš nejede, než jede. Navíc, i když nejsem žádný obr (ale ani prcek), měl jsem nohy nějak moc zkroucené pod sebou, o pohodlí na delší trase by asi nemohla být řeč. Na druhou stranu, pro lehčí a menší lidi se zálibou v retro stylu to bude super volba.
Po návratu se synek dočkal zklamání, žebírka se letos nekonala, tak si dal aspoň sekanou v housce, a já ochutnal tikka masalu, když Indie, tak Indie, no ni? Po obědě děláme ještě pár fotek, a přes Netolice, Volyni a Strakonice valíme domů. Celkem najeto kolem 180 km, z toho asi 50 na motocyklech Royal Enfield, počasí tak akorát, cesta bez incidentů. Co si přát víc?

elvis78 (138) napsal 29.04.2023 v 13:11

ta třipade vypadá robustně! Viděl jsem na živo himalayana a je to takový větší kolo. Tahle ta třistapadesátka vypadá líp
pěkný okruh, se synkem. No snad ten můj, co si te%d zlámal nohu, co nevidět za mne usedne

• Po stopách Krále Šumavy – podruhé

Poslední vyjížďka na Šumavu se velmi vydařila, takže jsem se rozhodl si ji zopakovat, samozřejmě po mírně pozměněné, a taky prodloužené trase. Abych se vyhnul uzavírce silnice ze Strakonic na Volyni, vyrazil jsem už dop

Vloženo: 04.05.2024
    Uskutečněno: 28.04.2024
  • Nové blinkry

Při poslední vyjížďce se mi začalo zdát, že se pravý přední blinkr nějak chvěje. Stačil potom letmý dotyk rukou, abych se přesvědčil, že se mi to nezdálo. Blinkr už byl načatý, to jsem věděl, a vibrace dílo postupně doko

Vloženo: 20.04.2024
    Uskutečněno: 20.04.2024
  • Po stopách Krále Šumavy

Předpověď na první dubnovou neděli slibovala téměř tropické počasí, to by byl hřích nevyužít ke svezení. A abych se úplně neuvařil, naplánoval jsem trasu na Šumavu, kde by mohlo být o něco chladněji. Odpoledne jsem tedy

Vloženo: 10.04.2024
    Uskutečněno: 07.04.2024