Husqvarna 701 Enduro (2018)

Vlastník Honza-TA950
Vloženo 8.10.2020
Aktualizováno 21.4.2023

Vloženo: 17.08.2021, Uskutečněno: 17.08.2021, Zhlédnuto: 78x

Našel jsem chvilku a dostal se k údržbě - u 2018 došlo k úpravě mechanismu dekompresoru - není tam jedno výklopné závažíčko, ale dvě radiálně pohyblivé

Duka 2018 na to byla i svolávačka, u HSQ jsme svolávačku neviděl, ale zkusím ještě kontrolu přes VIN až se dostanu ke všem papírům - nestačí jim VIN ale chtějí ještě jedno číslo z dokladů

Když je v čepech, na kterých jsou závažíčka otočné větší vůle tak závažíčka naráží i do krytu rozvodů - na youtrubce je na to video a na fotkách je to taký hodně vidět. Tak jsem to rozebral (tedy vyndat kryt byl dost ježek v kleci - musel jsem i odcvaknout drcpásky držící kabeláž, protože tam hraje roli každý milimetr).

Výsledek je, že ventilové vůle jsou v pohodě (jen pravý výfukový je na kraji rozsahu) a příště to bude chtít vypodložkovat

dekompresor funguje, ale vůli má větší než by měl mít a kryt je zevnitř trochu otlučen - tak to asi vyměním - existuje na to opravná sada, není třeba měnit celou vačkovou hřídel - je to číslo 76636015044 - závažíčka a šrouby s menší vůlí

Jinak jsem ještě vyměnil zadní rozetu za 49z co jsem měl z předchozí 690 - oproti originál 46z je to značný posun pro terén k lepšímu, jednička je kratší a pomalejší, šestka pobere 60-65 kmh, to že to má při 110 kmh o 500 otáček víc mě tolik netrápí - na chlupatých gumách stejně nemá smyls jezdit víc - ale v terénu a na okreskách je to mnohem příjemnější.
Klasicky jen bylo třeba malinko upravit vodítku aby se tam rozeta a řetez dala snadno nasadit.

Z dalších drobností - vyměněný olej, trocha úprav na elektrice a navigaci - ale to je na samostatný popis

Guga (72) napsal 17.08.2021 v 21:46

Hezky pěkně ty

• Pár info a zimní údržba

ještě na podzim jsem vyměnil výfuk za Wings se silent kitem - tj. na vstupu děrovaný trychtýř a na výstupu db killer se spark arestorem - výsledek super, je to hlučné podobně jako originál, tolik se nehřeje a je lehčí (

Typ: Údržba
    Vloženo: 26.01.2022
    Uskutečněno: 26.01.2022
  • Pár drobností pro info

Pár doplňkových informací jak jsem psal montážka tlumiče od Scotts Perfomance na 690 nejde použít díky jinému ofsetu. Vyřešil jsem montážkou od Radeho - není sice odpružená, ale je pěkně zpracovaná a za normální cenu.

Typ: Údržba
    Vloženo: 20.04.2021