KTM 790 Adventure R (2019)

Vlastník Landstreicher
Vloženo 28.9.2020
Aktualizováno 28.9.2020

Je to dravec, jak na silnici tak v terénu.

Motorka koupena od FIRMA:KTM AUTONOVA BRNO (Brno-Brno Město

Yamaha Tenere 700: Menší výkon, malá nádrž na cesty

První dojmy - Když jsem si na to sedl, z litrového sportovního cesťáka a Kačena byla v záběhu, tak první můj dojem byl, "Do prdele co je to za babetu." Pořádná palba tomu začíná totiž až od 6,5 tisíce. Pak je to ale fakt tanec.

Motorku bych doporučil pro - Pro lidi s dobrodružnou povahou. Nenechá vás jet tak jen tralala na kochačku. Je to potvora, furt člověku podsouvá "hej kámo viděl jsi tu polňačku, vole jedem to prozkoumat, furt jen smrdíš na silnici" No a v provozu ve městě z vás taky dělá trochu desperáta. :-)

Vybral jsem si ji na cestování i divočení v terénu. Obojí zvládá perfektně. Má dostatek výkonu na delší cestování i na otravné dálnici. Takže zajet si s tím na Balkán a nebo do Íránu prostě není problém. Velká nádrž je vážně výhoda, zvlášť v destinacích kde nejsou benzinky na každém rohu jako u nás.
Je kupodivu i pohodlná i na delší cesty. Dá se s ní vyrazit i do poměrně dost drsnýho terénu, občas ji u nás vezmu i na motokrosovou trať. Je docela lehká ve své kategorii jedna z nejlehčích. Parádně ovladatelná, zvládnu s ní téměř totéž co jsem dělal na XR 400 což je ostrý enduro.
Její neduhy jsou kasicky KTMácké, zadní plasty jsou trochu lagric. Zvuk motoru je fakt hroznej, rachotí to ... slovy výrobce "specifický mechanický zvuk motoru" (oproti tomu zvuk z výfuku je moc příjemný). Nějaké ty drobnosti ještě se najdou, ale v celku je to fakt dobrá a povedená mašina, jak na asfalt tak do terénu. Navíc vyžehlí poměrně hodně chyb jezdce. Takže za mě doporučuju.

Petr_TA
Petr_TA napsal 28.09.20 v 20:08 10b.

Gratulace

vencysta
vencysta napsal 28.09.20 v 16:57 10b.

Parádní mašina, ať slouží