Yamaha XT1200Z Super Tenere (2011)

Vlastník Epic
Vloženo 8.9.2020
Aktualizováno 8.9.2020

Velká, krásná, pohodlná dvanáctka. Na cestování, komínovky, lehký offroad... prostě univerzál.

Motorka koupena od FIRMA:Motobikes Bylany (Bylany)

BMW R 1200 GS Adventure: Pocit z boxeru pod sebou byl super, nicméně mi tolik nesedla.
Kawasaki Z900: Vždy se mi Zedi líbili, nicméně jsem hledal něco univerzálnějšího a vhodnějšího i na delší cesty.

První dojmy - Láska na první svezení. Přesedal jsem z hubeňoura Pegaso 650 Factory, takže to bylo jak jinej vesmír. Do ruky padla hned, jak kdybych se pro ní narodil.

Motorku bych doporučil pro - Pro každého kdo chce pohodlí a univerzálnost... a... a kardan :-)

Doplňky na motorce - Seřízení větrného štítu od Touratech
tangbag na podkovu Kappa
vyhřívaný gripy Oxford
plotna na top case Kappa + kufr Kappa KGR52
jednoduše demontovatelný nosič bočních kufrů od Givi + boční kufry Kappa KGR46
laděná koncovka Shark
přídavná světla
padáky

Velká Tenerka mi dost padla do oka, testovací jízda rozhodla, že to je ona, která se mnou půjde bydlet. Batůžek také napoprvé zjistil, že je to mnohem lepší

Kupoval jsem 2018 před sezonou, ke konci sezony 2020 mám na ní najeto cca 15000 km. Okresky, dálnice, město, hlavní tahy, lehký offroad - vše zvládá na výbornou. Poruchy jsem nezažil žádné (ťuk ťuk ťuk), na pravidelné servisy jezdím tam, kde jsem koupil a taky spokojenost.

Na cestování byla stvořená, dlouhé dálniční přejezdy také zvládá na pohodu. Se spotřebou cca 5-5,5 l / 100 km v kombinaci s 23l nádrží má i celkem dobrý akční radius.

Zdeněkhr
Zdeněkhr napsal 27.01.21 v 02:17 10b.

super mašina

VB79
VB79 napsal 14.09.20 v 14:38 10b.

Zdenekkkkk
Zdenekkkkk napsal 08.09.20 v 18:36 10b.

Super mašina, perfektní univerzál.