Jawa 125 Dandy (2002)

Vlastník Brawl
Vloženo 26.8.2020
Aktualizováno 26.8.2020

Spolehlivá, mrštná malá mrcha. Motocykl který člověka za chybu praští přes prsty, ale ruce neurve.

Jawa 50 Dandy: Nízký obsah/výkon

První dojmy - Do ruky padla téměř okamžitě, velmi pohodlná s neuvěřitelnou vydrží a neslýchaně nízkou spotřebou. Na naučení a uvedení do světa motocyklů, naprosto perfektní.

Vybral jsem si Jawu Dandy právě proto, že je známa svojí spolehlivostí a není nic těžkého na ní pracovat. Narozdíl od ostatních počítačem řízených motorek, má Dandy klasický karburátor bez zbytečných "elektro volovin". Na silnějších motorkách je ocením, ale u motorky obsahu 125cc jsou naprosto zbytečné. Člověk má tím pádem skvělou možnost naučit se s motorkou zacházet bez jakýchkoliv podpůrných systémů a zároveň získat přehled o tom jak by motorka měla správně fungovat a jak reaguje na určité podněty po technické stránce (nastavení směsi, rozvody, předstih, ventily a tak dále)

jamalah
jamalah napsal 05.02.21 v 09:24 10b.

No spolehlivost bych u tohoto stroje moc nevyzdvihoval . Moto je z většiny čínská a tomu odpovídá i spolehlivost. Dandy 125 vlastním a již jsem za svůj život vystřídal hodně motorek. Dandy se jawě moc nepovedla ...je to škoda protože jsem fanda jawy a českých strojů.

Milan1963
Milan1963 napsal 26.08.20 v 15:32 10b.