Honda NT 700V Deauville (2006)

Vlastník fotopetrnovy
Vloženo 21.4.2020
Aktualizováno 30.10.2020

Za málo peněz hodně muziky. Je to Honda. Integrované kufry jsou velmi praktické. Kdykoliv možno použít. Nákup po cestě domu, nebo uložit integrálku.

První dojmy - Přesedlal jsem z maxi skůtra kde jsem si liboval s nataženýma nohama a právě asi proto jsem prvních dvacet kilometrů stále hledal někde pod sebou svoje stupačky, kde měla být páčka na řazení na kterou jsem se hodně těšil. Podobný příběh se odehrával s levou pákou na řidítkách a jako správný skůtrista jsem konstatoval nefunkční přední brzdy. Boční vítr jsem nepociťoval. A že dnes byl zatraceně silný , nárazový vítr. Podélné nerovnosti, frézované silnice a vyjeté koleje...bez problémů. Hmotnost stroje mi nepřišla nějak velká. Je to asi tím, že mám 105 kilo a 190 cm. Přátelé, co je velký rozdíl mezi maxi skutrem a tímhle těžkým strojem jsou průjezdy zatáčkami. Maxi skutra naklopíš tak, že ho čapneš za řidítka a položíš ho. Tuhle Hodnu ale ne. Třeba to dělám špatně, opravte mne, ale já sem se musel celým tělem naklopit a převážit motorku do vnitřní strany aby spadla do zatáčky. Tady to fungovalo. Tak jisté projíždění je paráda. To neznám z maxika. Topí to. Ano. Je mi tady na této motorce větší teplo, než na maxikovi s velkým plexi. Nikdy jsem neměl zpocené ponožky na maxovi. Teď, teď mám vlhko v botek..pro třech hodinách jízdy. Mám motoboty, vysoké. Tlumiče, pérování. Přes nerovnost se to houpe jak v kočárku :-) To je krása. Nerozumím jak nastavit tlumiče. Když jedu solo, tak tím kolečkem mám otočit kam ? :-D Motor.Zátah. Ze skutra jsem ještě líný řadit. Ale ani to nevadilo. Stačil čtvrtý a pátý převod...a když to cukalo pod 3 tis.otáček..tak jsem tam zašlapal levou nohou směrem dolu..a hned bylo dobře. Ta převodovka by tu šestku mít měla. ALE.. už teď vím, že ta motorka bude na pětku tahat v plné polní s batůžkem vždy . Kardan. Je slyšet. Údajně je hlučnější než jiné kardany..ale je tam.A to je nejdůležitější :-D Ten kardan tam je. Hurá. Posez. ..no, kyčle se ozvali. Asi to chce čas a pomalu si zvykat mít ty nohy takhle srovnané pod sebe. Občas jsem chtěl kyčlím ulevit stylem ala skutr. Já jsem aspoň pochopil, proč si dávají na čopry ty předkopy, a hrazdy na nohy :-) Ale já si zvyknu. edit po 200 km Motorku jsem položil...ale jen při manipulaci na místě. Zvedl jsem ji s vypětím sil, dle návodu na youtube :-D

Motorku bych doporučil pro - Kdo to má v hlavě srovnané, a nepotřebuje světu nic dokazovat , kdo má aspoň metrák a 185 cm :-D

Doplňky na motorce - Mlhovka přední - original
Mlhovka zadní - original
Top kufr original
Širší víka kufrů
Gelové sedlo

Průměrná spotřeba - 5.09 l/100km

Budu srovnávat maxíka s tímhle strojem.
Maxík..malá kola, a tvrdé pérování. Dokud jsem nevyzkoušel něco jiného, myslel jsem, že je to tak dobré. Co mají společného, je ten úložný prostor.
Tady trochu nechápu majitele naháčů...kam dáváte ty drobnosti..třeba malý nákup, další helmy, právě vyzvednutou zásilku velikosti malé krabice..

edit:
Na maxiskutru je chladno na nohy , u deuavilla zima na nohy není
Řidiče motorky bolí kyčle a stehna. (po 4h jízdy) - je potřeba si navyknout, a nedělat chybné úkony , a s motorkou se nepřetahovat.

Spolujezdec - kolena a lýtka. Zase jde jen o zvyk.

Dr_Obek
Dr_Obek napsal 01.04.22 v 13:33 9b.

Taky moc pěknej mazlík... A chápu - pokud jsi přešel ze skútru - Tvoje první dojmy... Tak hodně šťastných kilometrů a opožděně vítej mezi "velký kluky" s "velkýma motorkama"!

Milda_059
Milda_059 napsal 06.04.21 v 22:14 10b.

Přeju hodně šťastných kilometrů. Měl jsem to stejně jako ty . Maxiskutr i tělesné proporce. Zatáčet jsem se už na Burgmanovi naučil kontra + náklon těla, takže u DV je to už intuitivní. Přeji ať ti dělá radost.

Čadil
Čadil napsal 21.04.20 v 09:28 10b.