Suzuki GSX-R 750 (2011)

Vloženo 20.4.2020
Aktualizováno 6.2.2024

Vloženo: 28.08.2023, Uskutečněno: 24.07.2023, Zhlédnuto: 43x

Pondělí
Počasí hlásí všelijaký, teploty taky, tak babo raď. Čeká mě okruh kolem Lipna, něco málo přes 200 kilometrů, tak jsem zvědavej jak dopadnu . Ráno vyrážím na mě brzy, už v 9 hod. a je mi divný že je nějak moc teplo. No nic, zřícenina Dívčí Kámen rozhodne. Než tam dojedu, tak se peču ve vlastní šťávě a to jsem si nevzal kraťasy s sebou . Na parkovišti nasadím kecky, protože mě čeká 1,3km pochod tam a samo i zpět. Zřícenina pěkná, rozlehlá, suvenýr jen magnetka a hroznej pařák. Na cestu zpět se teda moc netěším , ale co se dá dělat.
Gotický hrad zde byl založen Rožmberky v polovině 14. století a měl funkci hlavně vojenskou a správní. Od 16. století byl opuštěn.
Když dorazím zpět k motorce, tak se velebím, že jsem si s sebou vzal pití . Osvěžím se a doufám, že se cestou trochu ochladím . Druhým dnešním bodem je zřícenina hradu Louzek. Asi 600 m pěšky po rovině narazíte na zbytky tohoto hradu uprostřed lesa. Z hradu zbyly už jen dvě zdi, takže nic moc k vidění.
Ale zase fajn procházka
No a z Louzku už mířím k nejlepší části pondělního dne. Zřícenina Vítkův hrádek a cesta k němu kolem Lipenské nádrže. Naprosto famózní poježdění. A zřícenina taky super. Sice se k ní musíte trochu "vydrápat", ale je to v pohodě . Při stoupání k hradu nemůžete neminout bufet s názvem Krmelec , což mi připomnělo jednu sběratelku Krmelců . Jinak z hradu je pěkný výhled nejen na Lipno. Tady získávám první a jediný hrníček do sbírky. Vedle parkoviště ještě okukuji kostel.
Cesta zpět vede opět kolem Lipna a to z obou stran. Prostě paráda.
A posledním bodem je rozhledna Dobrá voda, taky fantastická, zdarma a trochu lehčí výšlap i když nic hroznýho. Krásná konstrukce a super výhled na Lipno. Nahoře sice hodně fičelo, ale jinak super.
Železná rozhledna je vysoká 36 m a byla postavena v rámci postupné obnovy Stifterova parku. Její tvar má symbolizovat sklářskou historii v okolí. Rozhledna má dvě podlaží, horní ve výšce 32 m a spodní ve výšce 26 m.
Takže závěr pondělí bomba.

BIG-daddy (29) napsal 01.09.2023 v 12:40

Super tripy díky za fotky i videa,pokochal jsem se taky PS:Ještě že ten lesák nejel s tím dřevem jak prase ale i tak to bylo o fous

1 reakce

Maršal_Malinovskij
Maršal_Malinovskij 03.09.2023 v 08:29

, no kabina se mu slušně zhoupnula jak na to hamstnuk. Úplně pomalu nejel. Akorát nevím jestli tam měl vůbec co dělat , příjemný to teda moc nebylo

Hyacint (42) napsal 29.08.2023 v 21:01

Pěkná místa.

1 reakce

Maršal_Malinovskij
Maršal_Malinovskij 30.08.2023 v 14:53

• Mototrip #21 - Zřícenina hradu Chlum, střed ČR, dvě pří

Protože sobotu jsem věnoval zajíždění nových kol na mé silniční střele z přelomu století/tisíciletí :-$, rozuměj, nový ráfky na silniční kolo , tak na moto výlet připadla neděle. Tentokrát se přidala kamarádka Martin

Vloženo: 10.05.2024
    Uskutečněno: 28.04.2024
  • Mototrip #20 - První výlet roku 2024. Sochy, lom, pomní

Rok 2024 začínám kratším kolečkem směrem na sever, k Hořícím. Vyjíždím dříve, abych se stihnul vrátit na boj českých holek o bronzovou medaili na MS v hokeji žen v americké Utice. I když to nedopadlo, holky skončily po n

Vloženo: 17.04.2024
    Uskutečněno: 14.04.2024
  • Mototrip #18 - Nová motorka, cesta do Telče na pizzu a

Předposlední výlet v sezóně 2023. Výlet do Telče na pizzu a prohlídka zámku, která opět nevyšla, protože jsme přijeli později a v mimosezónní době, stejně tak jako zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou. A jak již bylo naznač

Vloženo: 02.01.2024
    Uskutečněno: 13.10.2023