Suzuki GSX-R 750 (2011)

Vloženo 20.4.2020
Aktualizováno 6.2.2024

Vloženo: 24.08.2023, Uskutečněno: 23.07.2023, Zhlédnuto: 43x

Neděle
Opět větrno a nijak vedro, i když se dnes zapotím chůzí víc než včera .
První zastávku mám naplánovanou na Zadově, resp. rozhledně na skokanském můstku, Churáňově.
Parkuji zdarma u chaty Pod Stadionem, kde si poté až se vrátím dám cappuccino a meruňkovou buchtičku .
Rozhledna Churáňov, zajímavá, ale za 100 Kč né, tak jako ta v Lomnici, ta je úplně někde jinde a zdarma .
Cesta z parkoviště a zpět celkem 2,5 km na tohle už jsem se přezul .
No a po kávičce si to namířím k Chalupské slati. Opět dost lidí, ale krásně tam bylo.
Ze slati valím na Kvildu, kde se mi líbil místní kostel. Hezký, ale byl zavřený. Obcházím ho a za ním je sbírka náhrobních kamenů.

Z Kvildy už mířím ke zřícenině Hauswaldské kaple, rep. k nějakému bližšímu parkovišti, protože i tak mě čeká 2 x 1,3 km chůze. Takže opět vzít kecky na nohy a vyrazit. Příjemná procházka až na ty lidi . Když dojdete až na místo, tak zjistíte, že se po obvodových zdech kaple roztáhlo asi 10 lidí a bez skrupulí začli svačit. Vůbec je netrápilo, že by si někdo chtěl udělat třeba fotku kaple bez nich. Už jsem chtěl odejít, ale štěstí bylo, že tam seděli už asi dlouho, takže se asi za 15 min. zvedli a šli "žrát" jinam. Nechápu.
Hezké dřevěné koryto přivádí údajně zázračnou vodu do kašničky ve tvaru otevřených dlaní. No na mapách cz se píše, ze tam někdo vylovil chcíplého ptáka, tak nevím, jak to s tou zázračností teda je . No já vodu narozdíl od ostatních nepil teda .
A odtud už jedu k miniatuře stejné kaple. . Je hned u cesty, takže opět krátké zastavení.
A aby těch kaplí nebylo dnes málo, tak mě ještě čeká zřícenina barokní kaple nad obcí Dolejší Krušec. Konec světa to byl. Parkuju s obavou jestli tam gixxo po návratu najdu. Našel jsem, ale divnej kout. Ke kapli se musíte vydrápat a prodrat hustým lesem. Už z ní moc nezbylo a tak se za chvíli vracím ke gixxu.
Cestu zpět si zpříjemňuji přes Kašperské Hory, kde jsem chtěl udělat malou zastávku, ale ty davy lidí mě totálně odradily. Takže jen projíždím a mířím zpět na bivak.
Kupodivu jsem všechny tyto zájmové body zvládl poměrně rychle a tak ještě při zastávce na pozdní oběd, rozuměj párek v rohliku a kafe, mmj. hnusný, Benzina opravdu nemá nikde dobrý kafčo, hledám kam bych ještě zavítal. A našel jsem, rozhledna Mařský vrch. Hezká, i okolí a otevřená nonstop. A hlavně, vůbec nikdo tam nebyl . 500 m pěšky, ale fajn závěr dne. Najeto asi 160 km a snad 10 km nachozeno . Nicméně opět musím říct, že tady jsou silnice 1A. Naprostý luxus a téměř bez provozu. Pokud pominu hlavní tahy.

BIG-daddy (29) napsal 01.09.2023 v 12:18

Pěkné video a hudební doprovod i fotky ....café nebylo ale cappuccino se počítá i to nealko PS: Bože jak by bylo krásně na světě bez těch pár otravnejch a hnusnejch lidských tvorů Jo a ty silnice teda paráda to jsi si musel užít

Maršal_Malinovskij 03.09.2023 v 08:23

Hezký výlet

Maršal_Malinovskij 30.08.2023 v 14:52

Jj byl

• Mototrip #21 - Zřícenina hradu Chlum, střed ČR, dvě pří

Protože sobotu jsem věnoval zajíždění nových kol na mé silniční střele z přelomu století/tisíciletí :-$, rozuměj, nový ráfky na silniční kolo , tak na moto výlet připadla neděle. Tentokrát se přidala kamarádka Martin

Vloženo: 10.05.2024
    Uskutečněno: 28.04.2024
  • Mototrip #20 - První výlet roku 2024. Sochy, lom, pomní

Rok 2024 začínám kratším kolečkem směrem na sever, k Hořícím. Vyjíždím dříve, abych se stihnul vrátit na boj českých holek o bronzovou medaili na MS v hokeji žen v americké Utice. I když to nedopadlo, holky skončily po n

Vloženo: 17.04.2024
    Uskutečněno: 14.04.2024
  • Mototrip #18 - Nová motorka, cesta do Telče na pizzu a

Předposlední výlet v sezóně 2023. Výlet do Telče na pizzu a prohlídka zámku, která opět nevyšla, protože jsme přijeli později a v mimosezónní době, stejně tak jako zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou. A jak již bylo naznač

Vloženo: 02.01.2024
    Uskutečněno: 13.10.2023