Yamaha FZS 1000 Fazer (2001)

Vlastník IvoR1
Vloženo 21.3.2020
Aktualizováno 21.3.2020

Dobrá volba po R1. Silná, pružná a pohodlná i pro spolujezdce.

Motorka koupena od Dovoz D

První dojmy - Moc se mi líbila navíc mi připomínala mou zrušenou R1. Sametový chod motoru, měla najeto 1000km po první garančce. Trochu mi neseděly vysoké řidítka, ale po chvíli jsem si zvyknul

Doplňky na motorce - KN filtr

Silný motor, z mým stylem jízdy spotřeba do 5.litrů.
Olej mezi intervály výměny (6000), jsem nemusel nikdy dolévat.
Brzdy byly docela ostré. Na této motorce jsem najel cca 60 tisíc a měnil jsem jednou přední brzdové desky a kotoučích bylo minimální opotřebení.
Je to poměrně vysoká motorka, takže nic pro prcky. Spolujezdkyně se na ní cítila taky dobře a 500km úseky nebyly žádný problém.
Jako zavazadlo jsem měl pouze tankvak a na delší cestu do Itálie atd. jsem měl pavoukem přichycený batoh na sedle.
Jediné úpravy které jsem měl bylo vyšší plexi a výměna zadní pružiny za tužší.
Po havárce na Slovensku jsem řešil otázku náhradních dílů jako byla přední kapotáž, světla atd. Vše jsem koupil přes Ishop "PartsDepot", ale byl to ranec.

TomínoFázer
TomínoFázer napsal 30.03.20 v 12:38 10b.

IvoR1
IvoR1 napsal 21.03.20 v 19:18

Tak tak. Harmaněc je parádní jen je to třeba mít v hlavě srovnané jinak je průser. Měl jsem velké štěstí, že mi nic nejelo doprotivky. A taky, že jsem na tom dojel domů a to ještě byly hranice..

Hříbek
Hříbek napsal 21.03.20 v 14:30 10b.

Fazer je super koukam ze se mu stal osudnym šture-harmanec na sk hlavne zes to prezil