Triumph Sprint 955i ST (2004)

Vlastník J1rk4
Vloženo 3.2.2020
Aktualizováno 3.2.2020

Naháč, vzhled ve stylu Speed Triple.

Motorka koupena od ZameCZek (Tlumačov) - Kamarád z práce :)

Aprilia Pegaso 650: Jednoválec, vibrace motoru, karburátor

První dojmy - charakteristika tohoto motoru, ten motor si mě získal. Prostě tříválec :) krouťák pěkně od spodu. ovladatelnost motorky

Doplňky na motorce - vyhřívané rukojeti Oxford Premium Touring OF691

ukazatel zařazené rychlosti

zrcátka M-style grave CAFE racer

brašna na sedlo spolujezdce
držák na mobil na řidítka

Ke tříválci mě přivedl kamarád, od kterého jsem poté motorku koupil. Od prvního svezení mě motorka uchvátila.

Je to moje první motorka a jsem rád, že je to právě tahle. Vhodná pro pohodovou vyjížďku i na chvíle, kdy se chcete vyblbnout.

Motorka je bez kapotáže, vypadá spíše jako Speed Triple. Má předělaný předek - 2 kulatá světla, štítek, jiná zrcátka, budík, CNC brzdové páčky. dále je vybavena usb zásuvkou s voltmetrem a brašnou na sedlo spolujezdce. K motorce mám i krovku, tu ovšem nepoužívám.

Zima 2018-2019

Bylo potřeba udělat několik věcí, hlavně kolem elektriky. Ještě v létě jsem měl s motorkou problém, kdy za jízdy přestala dobíjet. Jak se později ukázalo, byla na vině svorkovnice vedoucí z regulátoru napětí. I když byla porucha odstraněna servisem. Později se projevila znovu.

• oprava svorkovnice regulátoru napětí
  • úprava kabeláže od snímače otáček - občas se stalo, že se na budíku ukazovaly zmatené informace o otáčkách motoru
  • předělání elektriky světel - přidány rozpojitelné konektory ke světlům a hlavně vypínač na vypnutí halogenových světel, protože ty 2 halogenky se automaticky zapínaly při zapnutí zapalování (velký odběr) ...
  • montáž ukazatele zařazené rychlosti - sice z Číny, ale za zlomek ceny a po správném nastavení funguje spolehlivě
  • montáž vyhřívaných rukojetí Oxford Premium Touring OF691
  • výměna předních brzdových hadic za pancéřové, výměna brzdové kapaliny
  • olej Motul 5100 Ester 10W-40, nová chladící kapalina

Léto 2019