Yamaha TDM 900 (2004)

Vlastník Radek-k
Vloženo 3.12.2019
Aktualizováno 4.12.2019

Výborný cestovatel, klidný chod motoru, téměř žádné vibrace. Jako správný japonec padne napoprvé do ruky

První dojmy - Po dlouhé odmlce jsem si pořídil vyšší kubaturu a jednoznačně to byla dobrá volba za rozumné peníze. Posez je mírně sportovní, lehce předkloněn dopředu, širší řídítka se dobře drží, oproti originálním "vlaštovkám" jsou dlaně přirozeněji ohnuty v zápěstí.

Motorku bych doporučil pro - my na tom cestovali se ženou, já mám 189cm a maximální spokojenost

Doplňky na motorce - Výbava motocyklu (v závorkách pořizovací/orientační ceny v Kč):
Hlavní stojan originál Yamaha (4300)
Nosiče bočních kufrů (2890)
Nosič zadního kufru (1550)
Dva kufry Givi (5900)
Jeden kufr monokey (800)
vysoké přední plexi originál Yamaha (1150)
deflektor (přídavné plexi) na plexi pro lepší ochranu před větrem (500)
úhlové ventilky pro snazší foukání (200)
Prodloužený přední blatník (500)
Horní padací ochranný rám – na nádrž + horní plasty (2355)
Dolní padací ochranný rám – na motor (1500)
Rozšířená řídítka Accel SH-7 (1050)
Nástavce na zvednutí řídítek nahoru a dozadu (1900)
Bastry (chrániče rukou) (2080)
Vyhřívané rukojeti Oxford (1200)
Zásuvka 12V (auto) (100)
Vypínací zásuvka 2x USB s ukazatelem palubního napětí (300)
Ukazatel zařazené rychlosti (900)
Automatické mazání řetězu – elektronické, nastavitelné, spouští se po nastartování, má i svůj vypínač (2000)
Veškerá přidaná elektronika je napájena ze separátní pojistkové skříňky (300)
2 plnohodnotné LED projektory dálkové/tlumené – snad nejlépe svítící moto jaké jsem viděl (6000)
zapojení denního svícení (25% výkonu jednoho dálkového světla)

Výběr na TDM (Téměř Dokonalá Motorka) padl po doporučení od kamaráda Radima, který měl a doposud má úžasný přehled o motocyklech na našem trhu.
Důvodem zvolit celkem dlouhou motorku padl i z důvodu mé výšky (189cm) a předpokladu, že ji budeme z 90% sedlat s batůžkem. Po doplnění některými doplňky (viz výše) se z ní stal ideální cestovatel, který nás dovezl vždy tam, kam jsme chtěli. Od cca 4000ot/min se motor "vyčistí" a má úžasný tah. Není problém i ve dvou jet "na stupačky", kdy náklony do levé zatáčky jsou po zbroušení policajta na stupačce limitovány bočním a hlavním stojanem.
Pro bezpečné a komfortní ježdění v noci jsem TDMku vybavil LED projektory, které svítí opravdu neskutečně. Denní svícení je řešeno svitem jednoho projektoru na cca 25%.

rradarr
rradarr napsal 03.12.19 v 15:51 10b.

Měl jsem tu čest se na ní proletět Fakt moc povedená cestovatelka Tady platí že... Moto je tak dobrá kolik z ní pilot dostane!