Kawasaki ZR 7 (1999)

Vlastník BranoVFR
Vloženo 6.10.2019
Aktualizováno 6.10.2019

Starý naháč s charizmou. Neohúri, nesklame

První dojmy - Páčila sa mi farba, páčila sa mi cena, neutrálny dizajn, presne po takom som šiel. Jazdí ich málo, to zohralo tiež rolu. Tipek, čo ju predával mi pripomínal mňa, keď som dával preč prvú motorku.

Motorku bych doporučil pro - Neodporúčam nikomu žiaden typ motorky, tak ako nikomu neodporúčam žiaden druh hudby, jedla, ženy, dovolenky... Každý si vyberie sám. v??šinou hľadáme radu dovtedy, kým od niekoho nepocujeme presne to, čo sme chceli spraviť sami. Tomu potom dáme váhu a vravíme, že nám dobre/zle poradili

Je to staré poctivé železo, ktoré má svoju váhu. Bola to po 13 rokoch snaha vrátiť sa do jednej stopy, takže som hľadal niečo s dobrým pomerom cena/stav/použiteľnosť.
Teraz ju hodnotím ako veľmi dobrú voľbu na začiatok. S motorkou som robil autoškolu (vo Švajčiarsku robíš na vlastnej motorke), absolvoval som s ňou prvú nehodu, naučil som sa ju servisovať.

Urobil som na nej za dve sezóny cca 10tis. Km. Motorka nemala absolútne žiadne technické problémy. Mal som s ňou menší pád, keď som vyletel zo zákruty. Zapichol som to do mäkkej hliny medzi kríky. Nanešťastie bol v tej hline nejaký kameň, ktorý som trafil nádržou.
Zlomený blatník, buchnuta nádrž, rajdy som ohol stehnom.

Bol to presne ten scenár, že kým som na nej jazdil, tak som chcel lepšiu motorku, ktorá má milión vychytávok a keď som sa k rôznym ďalším motorkam dostal, tak dokážem oceniť jej vyváženosť, ergonómiu, spoľahlivosť, jednoduchosť, kvalitu použitých materiálov, nízke prevádzkové náklady, atď.
Keby som nemal, alebo nechcel do motoriek tlačiť peniaze, tak táto by mi úplne stačila ako jediná motorka.

Negatíva - pri mojej výške 178cm si často popalim koleno o motor. Je to určite aj tým, že zvyknem jazdiť nalepený na nádrži a na sedle sa smykam dopredu.
Sedlo odporúčam upraviť na mieru.
Brzdy sú z deväťdesiatych rokov, musíš myslieť hodne dopredu, kým budeš na ich použitie odkázaný. Ale to nemusí byť nevýhoda, pre začiatočníka super - naučíš sa predvídať a používať obe brzdy, pre mňa lepšie ako šesťpiestikove s abs hneď na prvej masine.

Motorku som kúpil za 2300frankov a predal za 2000frankov. Ako prvú motorku ju podľa mojej filozofie hodnotím na výbornú.

Fotky pridávam chronologicky od kúpy po predaj.