Yamaha Tenere 700 (2019)

Vloženo 14.9.2019
Aktualizováno 5.5.2024

REKAPITULACE podvozku Öhlins - modifikace Andreani rally

Vloženo: 26.10.2022, Uskutečněno: 26.10.2022, Zhlédnuto: 106x

Podvozek, který je stvořen pro Offroad.
Přední cartridge a modifikace zadního tlumiče od Andreani je povedená a nelituji investice, kterou jsem do toho vložil. Koupí nového podvozku motorku vystřelíte na zcela jinou úroveň a jízda je úplně jiný zážitek. Je pravda, že jsem si musel pohrát s nastavením, ale stojí to za to. Já osobně stále zkouším, co je pro mě nejlepší. Jsem taková hračička. Když to všechno správně nastavíte, tak pak jen pelášíte po kamenité cestě a nemusíte hned do stupaček. Podvozek totiž funguje a Vám se jede pěkně i v sedě. Jízda je skoro jako na silnici. Skoky také tlumí dobře. Nestalo se mi, že bych šel na dorazy. Neskáču lavice, ale párkrát jsem si skočil hodně a to i s batožinou.
Tento podvozek se vůbec nedá srovnat s progresivními pružinami. Jestli si chcete užít jízdu v offroadu naplno a myslíte to alespoň trochu vážně, tak Vám doporučuji investovat do podvozku celého. Též doporučuji kupovat podvozek od jedné firmy, protože pak je to celé sladěné a funguje to. Proto jsem prodal zadní TFX a koupil Öhlins, který byl modifikován na rally firmou Andreani stejně jako přední. Určitě existují lepší tlumiče, než mám já, ale já jsem se svými spokojen a vyhovují mi.

Úplně původně, když jsem v počátcích uvažoval nad úpravou tlumení, měl jsem v hlavě jiné řešení. Tehdy jsem dostal od Vangelase nabídku na to nejlepší, co Öhlins na Tenérku nabízí (Öhlins 48mm RTX Gabelkit , Öhlins TTX Flow RALLYE Federbein X-Trig ). Stálo to raketu, ale rozhodl jsem se, že bych do toho šel. Avšak když jsme zjišťovali dostupnost, zjistili jsme, že předek byla limitovaná edice a na skladě už není. Třeba by se ještě někde sehnat dala, ale Vangelas bere jen napřímo od Öhlins a nepřebírá záruku od jiných prodejců. Zadní tlumič z uvedené nabídky dostupný byl, ale primárně to byl vyladěný set a tak jsem raději zvolil jiné, zde popsané řešení.
Nejvíce mne na tom mrzí to, že jsem mohl mít raketu, kterou tady nikdo nemá.

Teď po roce, co mám přední cartridge, budu dělat pravidelný servis a kontrolu. Zadní tlumič mám krátce a proto nechám servis až na příští rok. Jak jsem už psal: O podvozek se budu starat a servis ponechám na odborníky v Brně Vangelas Corporation
Podvozek dělá motorku motorkou.

• Motorka na cestách

Přátelé a kamarádi. Pro ty z Vás, kteří rádi cestují, posílám odkaz na stránky, které se tímto tématem zabývají. Cesty budu na stránky průběžně doplňovat a najdete tam i zajímavá videa z YouTube. Některá souvisí s cestop

Typ: Reportáž
    Vloženo: 27.09.2020
    Uskutečněno: 12.03.2024
  • Nové plasty a náhrada za karbon

Pokud se Vám nechce utrácet velké peníze za karbon, našel jsem jedno povedené řešení. Firma Camel ADV Product začala vyrábět některé plasty na výměnu. Konkrétně vím o bočních plastech a plastových krytech vidlic. V nabí

Vloženo: 22.02.2024
    Uskutečněno: 22.02.2024
  • Kryty rámu Acerbis

Každý majitel Tenérky po čase zjistí, že má ošoupaný rám nad stupačkami, hlavně na pravé straně. Dosud jsem to řešil černou samolepkou, kterou jsem rámu přizpůsobil a do díry v rámu jsem dal plastové záslepky. Na interne

Vloženo: 31.12.2023
    Uskutečněno: 31.12.2023