Yamaha Tenere 700 (2019)

Vlastník Fasces
Vloženo 14.9.2019
Aktualizováno 5.5.2024

Vloženo: 16.02.2022, Uskutečněno: 16.02.2022, Zhlédnuto: 344x

Předfiltr jsem používal od firmy Unifiltr viz foto níže. Ten se dával do nasávacího otvoru a musím říci, že opravdu funguje. Od doby, co mám předfiltr, jsem ještě papírový filtr neměnil a stále vypadá jako nový. Na stránkách Off the road jsem narazil na předfiltr od firmy Twin Air. Jedná se o celou sadu, ve které najdete filtr a hliníkovou základnu. Dále jsem dokoupil náhradní filtr a síťku pro velmi prašné prostředí. Sada dvojitého vzduchového filtru se používá jako předfiltr nad papírový filtr OEM nebo jiné filtry. Na stránkách Twin Air píší, že se zlepší proudění vzduchu. Filtr dále nabízí větší ochranu před prachem, pískem, vodou či blátem. Ještě jsem se dočetl, že nasávací OEM trubice nasává teplejší vzduch od motoru. Montáží této sady by se tomu mělo zabránit.
Montáž je velmi jednoduchá a jediné, co potřebujete, je křížový šroubovák.

Aktualizace 28.3.2022
Počítejte s tím, že předfiltr budete častěji čistit. Proudění vzduchu pod sedlem je velké a předfiltr se tak rychleji zanese. Čištění na cestách je velmi jednoduché a stačí vám jar nebo jiný mycí prostředek a jakýkoliv olej na impregnaci filtru.
Ještě zkusím na filtr dát síťku do velmi prašného prostředí a uvidím, jak se změní zanesení filtru, pak doplním.

Aktualizace 10.12.2023
Letos na Bosnia Rally jsem vyzkoušel i síťku na vzduchovém filtru. Všech pět etap se hodně prášilo a každý den jsem čistil. Nemyslete si, že když dáte síťku na filtr, tak bude po celém dni pod síťkou čisto. Síťka sice něco pobere, ale hodně jemný prach se dostane i skrz ni. Stačí, když ji tam špatně nasadíte, tak prach si najde jakoukoliv škvíru a molitanový filtr se začne zanášet. Molitanový filtr fungoval na výbornou a na papírový, který je umístěn pod ním, se nic nedostalo a byl stále čistý. Rozhodně doporučuji mít náhradní filtry, které můžete při čištění rovnou měnit. K potřebě výměny Vás dovede i skutečnost, že po nějaké době se molitan pod oranžovou základnou začne trhat. Zas tak veliký problém to ale není. Já si pokaždé si říkám, že při dalším praní už vyměním, ale stále používám potrhaný a pořád funguje.
Jsem s výrobkem spokojen.

• Motorka na cestách

Přátelé a kamarádi. Pro ty z Vás, kteří rádi cestují, posílám odkaz na stránky, které se tímto tématem zabývají. Cesty budu na stránky průběžně doplňovat a najdete tam i zajímavá videa z YouTube. Některá souvisí s cestop

Typ: Reportáž
    Vloženo: 27.09.2020
    Uskutečněno: 12.03.2024
  • Nové plasty a náhrada za karbon

Pokud se Vám nechce utrácet velké peníze za karbon, našel jsem jedno povedené řešení. Firma Camel ADV Product začala vyrábět některé plasty na výměnu. Konkrétně vím o bočních plastech a plastových krytech vidlic. V nabí

Vloženo: 22.02.2024
    Uskutečněno: 22.02.2024
  • Kryty rámu Acerbis

Každý majitel Tenérky po čase zjistí, že má ošoupaný rám nad stupačkami, hlavně na pravé straně. Dosud jsem to řešil černou samolepkou, kterou jsem rámu přizpůsobil a do díry v rámu jsem dal plastové záslepky. Na interne

Vloženo: 31.12.2023
    Uskutečněno: 31.12.2023