ČZ 175/487 (1984)

Vlastník Shigi
Vloženo 10.8.2019
Aktualizováno 10.8.2019

Stará klasika, ktorá proste drží a na údržbu stačí jeden šroubovák a kľúč :)

První dojmy - Nakoľko má "čézetka" ofiko niečo ľahko cez 11 kW a svoje roky, je ľahká, tak sme si sadli na prvú dobrú. Pohodový pocit pri jazdení, pérovanie funguje parádne - na huby sa chodilo vcelu často :)

Doma to chcelo zámenu za Jawu 250, ktorú bolo treba generálnejšie dať dokopy. Prenechala sa teda šikovnejším rukám a v ten čas zhodou okolností bola k dispozícii od známeho vynovená ČZ 175. Na doma to bol ideálny stroj na presun, prípadne do hory na huby alebo vychádzky po poľných cestách.

Bolo mierne tricky neprechľastať motor pri prvých snahách ju naštartovať - inak pomohlo len vybratie sviečky, ktorú bolo treba utrieť, ale potom uš šlo.
Otec neskôr vyladil predstih.

Spolujazdec si jazdu užíval, akurát s ním to už bolo ťažšie - motorka má slabší druhý stupeň, tak prvý stupeň niekedy dostával zabrať.

Je to všemocná moto, na terén, na silnice len na presun medzi dedinami, by som skôr povedal. Na cestovanie si ju neviem predstaviť.

Milan1963
Milan1963 napsal 10.08.19 v 22:25 10b.

Taky jsem ji míval, ale ty její vrtochy - vzdal jsem to. Tobě at' dělá radost.

Targus
Targus napsal 10.08.19 v 19:31 9b.

No, měl jsem ji taky.

Jebky to byly strašné.
Tedy abych byl spravedlivý - jelo to docela často, a pokud to nejelo, dalo se tomu pomoct šroubovákem, jak píšeš. Ale to bylo z plusů asi tak všecko.
Škoda, že máš předělaný zadek, i když originálu jsi zas tak moc neublížil, to je pravda...

Čadil
Čadil napsal 10.08.19 v 18:41 10b.

Shigi
Shigi napsal 10.08.19 v 18:16

Díky :) Tiež sa mi páči :D Práve vyberám nového tátoša, možno na štýl Triumpha Bonneville / Kawa W 800, takže štýlu sa skúsim udržať :)

O.N.E.
O.N.E. napsal 10.08.19 v 18:13 10b.

Pěkný tyhle ČZ se mi páčí