Moto Guzzi Breva 750 (2003)

Vlastník riotic
Vloženo 11.5.2019
Aktualizováno 11.5.2019

Není to závoďák, není to tereňák, je to všechno ostatní. Motorka na pohodové ježdění, naučení, pokochání... no vždyť to znáte z ostatních recenzí.

První dojmy - Brevku jsem koupil na inzerát ještě před tím, než jsem dodělal papíry. Už na fotce se mi líbila, takže rychlá domluva a vyrazili jsme pro ni. Naživo se mi líbila ještě víc, než na fotce,a jak jsem uslyšel dvouválcové brumlání na volnoběh, zamiloval jsem se totálně. Bohužel podzim, já bez papírů, tak jsem ji odstavil a celou zimu se na ni chodil dívat. A pak konečně jaro, dodělat papíry, což se mi naštěstí povedlo na první pokus, a hurá, mohl jsem konečně vyrazit ofiko na silnice. A povím vám, s touhle motorkou je to úplná paráda. Nádherně ovladatelná, silná tak akorát pro začátečníka, pohodlná, krásná, prostě láska :)

Motorku bych doporučil pro - Super moto pro začátečníky, pro pohodáře, pro okolokomínáře :)

Doplňky na motorce - Origo padáky, origo kufry.

Bohužel mi práce nedovolí v létě moc cestovat, takže s ní jezdím okolo komína a dojíždím do práce. A na to je brevka úplně dokonalé vozidlo. Není to těžké hovado, takže se s ní dobře manipuluje, dobře se parkuje, cesta do práce se zastávkou v Lidlu je pohoda :)
Zadní pružení je trochu tvrdé, takže člověk na vlastní pozadí ochutná, co jsou zač středočeské okresky, ale dá se to. Horší jsou vibrace kolem 4000 otáček, ty se dlouho snášet nedají. Naštěstí motor slušně táhne už kolem 2500 otáček a tak není problém probublávat krajinou na 3000 no a když je potřeba zabrat, vytočíte motor na 6000 a tam už vibrace taky nevadí.
Na cestu bych ji klidně vzal, pár štrek přes 100 km jsme přece jen dali a je to lábuž. Jako začátečník jezdím spíš na pohodu a užívám si to sžívání s motorkou. Každé správné podřazení do meziplynu mi vykouzlí neskutečný úsměv, každá dobře trefená zatáčka je paráda a o tom Brevka je. Příjemná, pohodová, přívětivá, nedělá zagorku při řazení, do zatáček klopí naprosto pohodově, brzdy naprosto přiměřené výkonu.

Letos na jaře dostala brevka péči v OK4U v Radotíně. Nové pneu Dunlop Streetmax, nové náplně, seřízení a proměření motoru, prostě pořádný servis před sezonou a je to znát. Svezení je zase o kousek lepší, zatáčky rychlejší a pocit jistoty větší. Prostě pohoda.

staroch30
staroch30 napsal 04.06.19 v 20:55 10b.

Krásné barvy! Ať ti dělá jen radost a kolama dolů.

spike-cz
spike-cz napsal 15.05.19 v 10:01 10b.

krystof-k
krystof-k napsal 14.05.19 v 15:12 10b.

Parádní Breva, ten její zvuk je skvelej.Peknou sezónu a hodně super kilometru.

riotic
riotic napsal 14.05.19 v 12:23

Díky za pochvaly, já na ni koukám denně v garáži a za rok a půl, co ji mám se mi ještě neokoukala

sedlson
sedlson napsal 14.05.19 v 10:29 10b.

Barevná kombinace je parádní, hodně šťastných km v sedle guzzy