Suzuki SV 650 (2005)

Vlastník kremens
Vloženo 28.4.2019
Aktualizováno 12.5.2021

Prvý veľký stroj, ktorý som si zaobstaral po cca 15-ročnej prestávke na motocykloch.

Suzuki GSF 600 Bandit: Tažšia než SV650 a v danej dobe sa nedala kúpiť žiadna v dobrom stave a v rozpočte, ktorý som mal k dispozícii.

První dojmy - Po veľmi dlhej prestávke na motocykloch som mal z akéhokoľvek veľkého stroja začiatočnícky rešpekt. Po kondičnej jazde v autoškole so skvelým inštruktorom a s podporou od predajcu som na SV-čku urobil svojich prvých 100km a rozhodol som sa, že si navzájom vyhovujeme.

Doplňky na motorce - Po predchádzajúcom majiteľovi sú nainštalované nastaviteľné páčky a ladený výfuk.

Průměrná spotřeba - 5.67 l/100km

Výber motorky bol podmienený niekoľkými podmienkami - môj nižší vzrast, požiadavka na cestovanie, relatívne ľahký stroj na manipuláciu na parkovisku a postupne počas hľadania a výberu sa k tomu pridala aj preferencia vstrekovania pred karburátormi. Niekoľko dní intenzívneho prehľadávania internetu mi neprinieslo úspech, až si napokon jedna motorka sama našla cestu ku mne.

V čase písania týchto riadkov mám s motorkou najazdených len cca 100km. Návrat do sedla bol strastiplný, pretože jazdu som po dlhej pauze potreboval nejak natrénovať ešte predtým, ako začnem testovať cudzie stroje. Na rozjazdenie som využil služby jednej autoškoly s výborným inštruktorom, ktorý mi pripomenul, ako sa má na motorke vlastne jazdiť.

Potom nastala prvá jazda s SV-čkom, prvých pár kilometrov s neistými rukami na spojke a plyne a s rozklepanými kolenami som prešiel za mesto a začal sa s ňou zoznamovať na otvorenej ceste. Naschvál som sa držal mimo hlavných ciest a radšej som vyhľadával okresky medzi dedinami, kde boli pomalé kľukaté cesty a málo áut. To mi dalo možnosť sa v kľude sústrediť na zvládnutie stroja. Suma sumárum pred koncom tej stokilometrovej jazdy som sa uvoľnil (aj keď ma už bolel zadok, ruky i nohy) a zistil som, že mi motorka vyhovuje a za daných podmienok je to najlepšia voľba. A navyše, čierna s čiernym rámom, to je farebná úprava, ktorá mi hneď padla do oka :)

Krakatau
Krakatau napsal 18.06.20 v 06:58 10b.

Každý sa k SV-čku dostane inou cestou...

Quad
Quad napsal 03.05.19 v 19:33 10b.

SV super volba, strašně mě bavili zatáčky, a krouťák s božím zvukem. Na blbnutí kolem komína ideální. Mě vadily skrčené nohy, které po 100km bolely (mám 180cm), tak jsem šel do něčeho pohodlnějšího, ale stále se na SVčka dívám a vzpomínám...

paveka
paveka napsal 01.05.19 v 16:47 9b.

dvouválec dobrá volba