Honda NT 700V Deauville (2006)

Vlastník Tomas72
Vloženo 3.4.2019
Aktualizováno 3.4.2019

Na první pohled velmi atraktivní, pro menšího jezdce ale poměrně těžká a do městského provozu velká.

Motorka koupena od FIRMA:K2 moto (Hloubětín (Praha 9)) - Motorku jsem kupoval z obchodu v Nové Pace a prodával přes K2 moto Vrbovka. Zřejmě i u profíků existují "slepé skvrny", ale nakonec vše dobře dopadlo :)

První dojmy - Deauvilka je skutečně hodná a spolehlivá motorka. Táhne dostatečně dobře, je velmi pohodlná, velké plexi kryje skvěle. Hůř se s ní manipuluje na místě bez motoru.

Motorku bych doporučil pro - Jako začátečník téhle volby nelituji, celkově to bylo fajn. Nicméně koukám po něčem lehčím a trošku hbitějším. Na větší cestování to v dohledné době nevidím, ale až to jednou přijde, zřejmě bych volil něco silnějšího.

Doplňky na motorce - Na motorce byl pod plexi štítem namontovaný doma vyrobený držák na navigaci. Když jsem s tím přijel na technickou, řekli mi rovnou, že s tímhle ji nedostanu. Pak pán prohodil: "Ale máte pěknou bundu. Co kdybyste ji přehodil přes řídítka?" Technickou jsem dostal, ale musel jsem slíbit, že držák na navigaci odmontuji.

Motorku jsem kupoval hlavně na cestování do práce (cca 60 km). Toto očekávání splnila na výbornou včetně pohybu po Praze - předvídatelné reakce, snadná ovladatelnost, díky velikosti i určitý respekt automobilistů. Sedlo je pohodlné a motorka dobře odpružená, cestování bylo hladké i po horších cestách. Při vyšších rychlostech vibrace, kolem 140 km/h už není moc co přidávat.

Poměrně záhy ve mně ale začalo zrát vědomí, že Deauvilka je na mě přece jen velká. Jezdí skvěle, motor bych bral trošku uhlazenější, na dálnici to úplně není, ale 140 dá. Pohodlnější je to kolem stovky. Občas šlo hůře otevírat víko bočního kufru. Za sezónu najeto 4400 km, průměrná spotřeba byla 5 litrů přesně.