Harley Davidson FLSTN Softail Deluxe custom (2016)

Vlastník bromep
Vloženo 17.12.2018
Aktualizováno 6.8.2019

Softail deluxe- Stroj který pohladí nejen zadek, ale v této kombinaci i oko

Harley Davidson FLHR Road King: na mě moc těžký
Harley Davidson FLHC Softail Heritage Cl: nový model pouze celý černý - to nee

První dojmy - První dojmy splnily očekávání. Lépe mi sednou nižší řidítka, stupačkové plotny, celkový pocit je úplně jiný než ze Street Boba, při volnoběhu žádné vibrace, ty až za zvuku Vance hines při jízdě

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych pro klidného zralého člověka s ujasněnými názory o čem jsou motorky

Doplňky na motorce - Dvojsedlo s opěrkou řidiče, opěrka spolujezdce, rychloodnímatelný plexištít, padací rám s předkopy, stupačky spolujezdce, držák navigace s navigací TomTom, 22 litrové brašny Calvera s vnitřními držáky a integrovanou zásuvkou pro USB nabíječku, malá brašna na kyvku, klaďáky Vance Hines (originály k tomu)

Původně jsem měl v plánu zcela nový stroj modelové řady 2019. Bohužel finanční možnosti už by mi nedaly prostor ke koupi potřebných (chtěných) doplňků, tak jsem nakonec zvolil možnost koupit zánovní s 3000 km nájezdem a za zbývající se komplet dovybavit.
Najeto mám letos cca 1000 km a stroj mi opravdu sedl. Motor s vyvažovací hřídelí je jiný, než Dyna - Touring. Celkově jízda na Softailu je jiná než na Dyně a moc mě bavilo ten měsíc, co jsem je měl spolu, je střídat. Kdo přesedlal z čopra s vysokými řídítky s nohama dopředu na kultivovaný kruizer s plotnami ví o čem mluvím. Rozdíl váhy cca 35 kg na místě je vcelku zanedbatelný, za jízdy již není znát vůbec. Zatáčky pobírá skvěle, s batůžkem si občas zabrousím, jednokotouč ve předu je slabinou, na kterou jsem ale zvyklý. Chováním při akceleraci je naprosto srovnatelný se Street Bobem, těch 7 kubických palců není vzhledem k vyšší váze až tak znát, je potřeba se scítit s převodovkou a řadit častěji, než na starých pětikvaltech. Co je znát je pohodlí. To křeslo do půlky stehen je famózní. To však neplatí pro spolujezdce. Tandemové sedlo v základu je takový malinký tvrdý bobek. Naštěstí je velice snadno bez nářadí sejmutelné a nahraditelné doplňkovým. Zde - musím říct- jsem udělal výbornou věc. Namísto tandemového jsem dokoupil celé cestovní dvojsedlo s opěrkou řidiče. Moje sedlo je zanedbatelně menší než origo, ale opěrka je v mém věku úžasná věc - nastavitelná vpřed-vzad-nahoru-dolu, při nastupování sklápěcí. K tomu plnohodnotný tandem...
Dvě nevýhody má tento stroj. Narozdíl od Dyny má dosti zeslabené konzoly zadního blatníku - nenesou pružení zadku. Tudíž je problematické doplnění jinými brašnami než ten jeden typ malých 18 litrových originálních (navíc drahých jako prase). Osazení stylem nosič na 2 šrouby jako u Dyny je zde problematické - konzole se při zatížení dosti kroutí. Východiskem bude vybavení rozporným nerezovým účkem přes blatník, které zabrání přiklánění brašen ke kolu.
Druhá dosti podstatná nevýhoda rovněž souvisí s bagáží - tabulka spz převyšuje asi o 5 cm plochu zadního nosiče. Soudruzi v USA to mysleli dobře, neb jejich značky jsou poloviční výšky než naše. Nechápu ale, proč toto není pro evropský trh řešeno, například nosičem na opěrce spolujezdce v nabídce doplňků. Pro Deluxe prostě není, tak i zde musí být prostor pro zlaté české ručičky, jinak si zadní kufr na nosič prostě nedáte. Ale Deluxe není svým designem určen pro dálkovou jízdu ve dvou, podobně jako Breakout, nebo Fatboy a i já si ho v 90 % budu užívat v té jednoduchosti, jak byl stvořen - tak je nej a bez jediné výtky.

HarryS
HarryS napsal 15.11.21 v 23:04 10b.

To je nádherná raketa!!

paavouk
paavouk napsal 26.12.18 v 07:52 10b.

pěkně

H.O.G.
H.O.G. napsal 22.12.18 v 13:00

Dobrá volba ...

zain1
zain1 napsal 21.12.18 v 08:32 10b.

parádní mašina!!!

standaHD
standaHD napsal 20.12.18 v 20:24 10b.

paráda, hlavně hodně šťastných km.