Yamaha FZS 600 Fazer (2003)

Vlastník Myna
Vloženo 31.10.2018
Aktualizováno 21.9.2022

Oprava budíků + LED žárovky

Vloženo: 26.01.2019, Uskutečněno: 28.12.2018, Stav tachometru: 82298 km, Zhlédnuto: 71x

Nelíbí se mi skleněný žárovky v budících u starších strojů, náhrada za LEDky byla jasná. Teď je podsvícení příjemnější a je víc vidět, dal jsem LEDky i do kontrolek a to je velký rozdíl, už jsou vidět i na slunci a dálkový v noci .

Během výměny žárovek jsem zjistil, proč se při vyšší rychlosti klepaly budíky - držely jen na 2 šroubech ze 3 . Klasika na budících u jetých motorek, uložení jednoho šroubu bylo utržený. Takže chvilka čarování s tavnou pistolí a vše zase drží, jak má.

P. S. Budíky se dají vytáhnout s trochou gymnastiky přes odmontovaný plexi. Rozhodně to stojí za chvilku nervů, sundávat kvůli žárovkám celou kapotu bych opravdu nechtěl .

Myna (15) napsal 26.01.2019 v 18:14

Dík Vzal jsem úplně obyčejný LEDky z Aliexpressu za pár centů. Důležitý ale bylo použití různých barec, takže podsvícení bílá, zelený kontrolky zelená, červený červená, dálkovky modrá, hladový voko žlutá. Vypadá to pak daleko líp, než když pod barevný sklíčka flákneš bílou LEDku.

ingott (8) napsal 26.01.2019 v 18:08

Dobrá práce Jaký LEDky jsi použil?

• LED blinkry + vyhřívané rukojeti

Blinkry sou krásně vidět i na slunci. A mají homologaci. K blinkrům byl zapotřebí novej přerušovač, vzal jsem verzi s trimrem a naladil si blikání podle vlastní chuti. Blinkry i přerušovač made in aliexpress. Vyhřívan

Vloženo: 24.05.2019
    Uskutečněno: 13.04.2019
  • Příprava na sezonu 2019

Klasika, jako asi většina zápisů v denících poslední měsíc :-) Čili nový olej Motul 5100 10W40, olejový filtr Champion, chladící kapalina Motocool Expert. Potěšilo mě, že na magnetu výpušťáku nebyly žádný špony a ol

Typ: Údržba
    Vloženo: 21.03.2019
    Uskutečněno: 17.03.2019
  • Svíčky + vzduchový filtr

Trocha předsezónní údržby. Nový svíčky byly už potřeba, starty jsou teď na brnk a volnoběh pravidelný. Čert ví, kdy naposledy se svíčky měnily, povolit je nedestruktivně dalo hodně práce... A jak byly krásně orezlý a vy

Typ: Údržba
    Vloženo: 17.02.2019