Jawa 350/639 (1991)

Vlastník Lemon
Vloženo 12.8.2018
Aktualizováno 12.8.2018

Policejní motocykl. Prakticky sériová 639 v policejních barvách, s policejními polepy a vysílačkou.

První dojmy - Je to klasická třiapůla, poloautomat, hezký stroj. Jak se mi stalo v minulosti už mnohokrát, líbil se mi, tak jsem jej koupil. Od známého, za cenu kožené bundy. Tak jej mám :)

Ke koupi stroje mě přivedla náhoda. Nebažil jsem po něm, ale koupil jsem jej rád. Je to klasická 639. Nazývat ji policejním speciálem - to by byla asi silná slova :) Rád si nechávám motorky s puncem zvláštnosti a tato jej má. Koupil jsem ji jako narezlou utrápenou chuďerku. Dostala nový lak (starý vážně nešel), nové policejní polepy. Ty jsem řezal skalpelem, protože jsem na policejní Jawu ty s originálními rozměry nenašel. Použil jsem polepy na policejní Škodu Favorit. Co mi chybí je originální nápis JAWA na nádrži. Nemůžu jej sehnat..poradíte? Jedná se o hranatý velký dutý nápis JAWA psaný černým písmem. Než jsem ji dal do stavu její předešlé slávy, kdy budila hrůzu na Moravských silnicích jakožto postrach řidičů, několikrát jsem ji projel. Jezdila hezky, krásně táhla. Opravdu má "jen" čtyři rychlosti, legenda o policejním pětikvaltu zde neuspěje. Po generální opravě číhám, až její zbarvení konečně a definitivně policie odpíská ze své výzbroje. Já s ní pak můžu opět vyjet na silnice jako s velmi mladým, perspektivním veteránem :)

Lemon
Lemon napsal 23.08.18 v 06:48

Díky všem za komentáře a hodnocení! Pár kousků mám ještě v záloze, jen mít víc času...

justyn
justyn napsal 19.08.18 v 16:38 10b.

Koukám,že těch kousků máš víc

dekel
dekel napsal 16.08.18 v 15:01 10b.

bakalus
bakalus napsal 12.08.18 v 12:16 9b.

tvoje bojové barvy nemají nic společného s originálem a měli je i jen v bílé, ale devadesátky byly na označení trochu divoké , kufr a sedlo sedí , ano s tím nápisem by na cesty asi neměla.

Pupi04
Pupi04 napsal 12.08.18 v 11:56 10b.

... Klidně jezdi