Yamaha XV 1600 WildStar (1999)

Vlastník OPUS
Vloženo 20.6.2018
Aktualizováno 20.6.2018

Jedná se o (pro mne osobně) jednoznačně nejhezčí klasiku.
Tento konkrétní stroj má speciální lakování, ručně malované linky (prý dělala paní co to dělala v Jawě) a výfuk, který dodá patřičný zvuk tomuto brutálnímu stroji.

První dojmy - Při první jízdě v bazaru se mi dostalo všeho co jsem od motorky očekával. Byl sem naprosto uchvácen.

Motorku bych doporučil pro - Pro jedince většího vzrůstu, co mají i sílu na to, motorku ovládat při parkování, manévrech na místě atp. A jinak pro všechny pohodáře co milují klasiku, neb klasická Wilda tedy je ve všech směrech a krásná.

Doplňky na motorce - druhá sedačka, opěrka, zadní kožený kufřík na pár drobností co se nevejdou do kapsy.

Wildu jsem si vybral proto, že po desetileté motopauze jsem chtěl něco, co lahodí jak oku, tak uchu, přičemž se mělo jednat o stroj, co v člověku neevokuje rychlou jízdu.
Naopak, co umožňuje se bezostudně brouzdat sedmdesátkou krásnou krajinou.
Ta bezostudnost je naplněna téměř zcela, až na zvuk.
Koupil jsem ji již s laďáky Vance&Hines a zvuk těchto dvou trubek je sice božský, ale jadrný, táákže plašíme občas chodce.

Stroji jako takovému nemám co vytknout, splňuje všechny moje nároky a požadavky,
při delší jízdě mne malinko bolí záda, ale to je 197 centimetry výšky.

Brzdy jsou slabší, ale nejedná se o závodní stroj, je těžká a já taky, takže je třeba brzdit včas a vyhlížet hodně dopředu.

Ovladatelnost je špičková, nikdy jsem neměl Chopper a ani ho nechtěl, těch pár co jsem zkusil nemělo pro mne ideální jízdní vlastnosti, člověk se s tím musel neustále prát, jednalo se asi o špatně vybrané stroje, protože Wilda je i přes svojí váhu hbitá a mrštná v uvozovkách, ovládá se dobře, dokonce lépe než jsem čekal.
Limitující je trochu rejdění na místě, takovéto pocouvnout a zas postrčit zvládne díky vyšší váze stroje jen masivnější jedinec, není to podle mne nic pro muší váhy.

Chvilku jí trvá než se zahřeje a pak už jde krásně.

S dlouhým cestování zkušenost nemám, mám ji pro pokochání se na kratších trasách okolo 100 km. Ale myslím si že je to dobrý stroj i na delší cestování.

Do budoucna plánuji ještě sehnat si originální výfuky, ty bohužel u stroje při koupi nebyly, což mne mrzí, snad se mi povede je někde za rozum sehnat, abych mohl vyrazit i do sousedního Rakouska.

Při koupi to byl jednositz a móóć krásnej, ale žadonění manželky mne brzy přimělo namontovat i sedačku druhou, pak opěrku a pak i tolik diskutovaný kufřík, ale jen vzadu, boční brašny by krásu stroje jen kazili, těm se úspěšně bráním do dnes.

michal-vtx
michal-vtx napsal 20.09.18 v 07:57

super stroj

fanek007
fanek007 napsal 11.07.18 v 16:48 10b.

krásná strojovna

zain1
zain1 napsal 26.06.18 v 19:56 10b.

Krásná mašina!

erik72
erik72 napsal 25.06.18 v 11:37 10b.

Dobre si kúpil najkrajšia je ako jednositz bez bočných brašní.
Ja som ´´žadonění manželky´´ vyriešil kúpou druhej motorky pre manželku.

MilanLanghammer
MilanLanghammer napsal 24.06.18 v 22:39 10b.

Nádherná motorka