Motoscoot Jawa Betka (2015)

Vlastník pidas13
Vloženo 8.6.2018
Aktualizováno 19.9.2018

Fichtl převlečený za babetu 😀

Motorka koupena od FIRMA:Motoscoot (Opava-Město)

První dojmy - Něco mezi babetou a pinckem. Zatím zajíždím, ale i tak jede lépe než padesátkový skútr, co jsem měl. Při jízdě působí silnějším dojmem než ve skutečnosti je.

Motorku bych doporučil pro - Pro šetřílky, tyčky co těžší motku neutáhnou a blázny jako jsem já.

Doplňky na motorce - Kufr Givi a tankvak Cappa (vypadá to slušně ne?)

Zatím jsem na ni moc nenajel, ale aspoň stručně. Koupil jsem si Betynu především na jízdu do práce. Když je člověk zvyklý na větší obsah, tak výkon je nic moc, ale troška klidné jízdy ještě nikoho nezabila. Příjemné překvapení je váha (Betky né moje - ha ha ha). Na našich rozbitých silnicích je to trochu koza, ale to se dá odpustit. Zpracování je tak trochu "dodělej si sám", ale aspoň si člověk užije trošku zábavy a s Jawkou se seznámí. Zato motor to už je jiné kafe. Zpracování vypadá slušně, zvuk je více než solidní a spotřeba nula nula nic. Tak nějak si nedokážu představit jízdu ve dvou, ale pro jednoho je to ideální levné vozítko s nízkou spotřebou.

Pro zajímavost budu psát opravy v daných kilometrech, úpravy a modifikace
7.6.18 - 0km - špatně svařená nádrž, teče (nový díl poslán v záruce a doma vyměněn)
8.6.18 - 11km - montáž tankvaku a kufru
9.6.18 - 25km - volný řetěz (drhnul o kryt řetězu)
17.6.18 - 445km - oprava náhonu tachometru (zubová spojka v náboji kola)
19.6.18 - 497km - rozborka tachometru (brouk za sklíčkem)
26.6.18 - 522km - garanční prohlídka (zjištěn špatný závit držáku zadního tlimiče a uškrcené ventily)
29.6.18 - 558km - montáž LED žárovek blinkrů a zadní koncové svítilny
5.7.18 - 580km - výměna svíčky LG za NGK (mnohem lepší starty)
20.8.18 - 1060 - záruční oprava trvající do 18.9.18 (cukání) - výměna zapalovací cívky, řídící jednotky a alternátoru
19.9.18 - 1100 - seřízení bohatosti směsy a volnoběhu (chcípala na volnoběh a pomalu padaly otáčky)