Suzuki AN 400 Burgman (2003)

Vlastník wáca
Vloženo 25.5.2018
Aktualizováno 11.11.2018

Autobus na malých kolech, který se hodí jak do města tak i na výlety za hranice.

První dojmy - Už jsem ho měl, takže jsem věděl do čeho jdu.

Motorku bych doporučil pro - Skútr bych doporučil někomu kdo má třeba nějaký hendikep. Třeba můj táta má napevno sešroubovaný kotník a na klasické motorce třeba na mojí XRV 750 se necítí dobře, protože se nemůže spolehnout na tu nohu, při zastavení na křižovatce třeba. Na skútru sedí nízko, tudíž dobrá volba, když vám zdraví nedovolí klasickou moto. Ale pro větší cestování bych pak volil AN 650.

Doplňky na motorce - Zatím tam nic není, ale možná budou vyhřívaný hefty a deflektor na plexi

Chtěl jsem něco do města, do práce a pod. Kde se mi nechce tahat velký motorky.
Skútr sice není nejmenší do města, ale byla to dobrá nabídka a nebyl daleko tak jsem neváhal.

Fouká na něm na ruce, takže při chladnějším počasí to chce lepši rukavice a s mojí výškou a origo plexi mi to fouká přimo do helmy , takže na delší cesty to chce deflektor, nebo turistické plexi které má i deflektory na ruce, ale cena nějakých 2600,-

Skútr je ideální na mimoměstské silnice s dobrým asfaltem, jelikož má malá kola, rozbité silnice mu moc nesvědčí. Dálnice mu taky nevadí nemá problém jet 120-130, ale motor už víc točí a tyto motory jsou známí spotřebou oleje, takže moc bych ho nedržel pod krkem dlouho na dálnici.

Brzdy jsou slušný, navíc zadní brzda je duální s přední, kde na zadním kole jsou jedny destičky, ale na předním jsou 2 páry stejných destiček.

Velký + má skútr s úložným prostorem, pod sedlo se toho vejde opravdu hodně a třeba na dovolenou není třeba další zavazadla. Uzamykatelná schránka kde je i 12V zásuvka, který mohla být ovšem lépe vyřešena, jelikož při připojení nabíječky, nejde kastlik zavřít, chce to krátkou nabíječku nebo zahnutou.

Spotřebu s prvním skútrem jsem měl od 3,5 do 4,5L/100km což je taky slušny.