Jawa 125/355 (1960)

Vlastník Ondra361
Vloženo 6.5.2018
Aktualizováno 6.5.2018

Tuhle motorku jsme pořídili cca před pěti lety kvůli mně, protože mi ještě nebylo 18 a chtěl jsem jezdit na srazy už na svém.

Motorka koupena od Soukromník - Losiná - Prodejce byl příjemný, ochotný, dalo se s ním rozumně domluvit.

První dojmy - Byla v původním, leč žalostném stavu, ale motor běžel a hlavně - nebyla nikdy napadena kutilem s byla kompletní.

Motorku bych doporučil pro - Pro trpělivé lidi, kterým nevadí, že budou víc spravovat než jezdit.

Nicméně jezdit se na ní nedalo, a tak jsme se pustili s tátou s bratrem do naší již druhé renovace. Na motocyklu jsou nové pouze ráfky, kolena výfuků a potah sedla. Jinak chromý jsou původní, lak nový, motor po kompletní GO. Motor nešel moc do otáček, a tak jsme nechali píst sesoustružit dole o 2 mm a jede jako ďas.

Motorka měla jednu velkou vadu - na levé straně byla na konci ohnutá kyvná vidlice - ohyb byl před dírou pro osu. Sháněl jsem jinou, jenže nesehnal, a tak jsme ji nahřáli až do červena a srovnali palicí. Stejně jsem ale měl strach že tím materiál zkřehnul a jestli se nic nemůže stát. Naštěstí už 3 roky jezdíme a bez problémů, musím zaklepat.

Doteď se mi nedaří utěsnit kolena u hlavy. Mám tam hliníkové těsnění, matice utažené s pořád prská a prská... Už nevím co s tím a nechce se mi tam cpát oranžový silikon. Jestli máte někdo nějaký nápad jak je utěsnit, tak sem s ním.

Také mi pořád zlobilo dobíjení, i když jsem měl zhasnuto, baterie se při jízdě i při stání v garáži vždy vybila. Letos jsem sundal dobíjení a zjistil jsem, že byl ulomený jeden plíšek u kladívka. Spravil jsem ho a funguje bez poruch.

Jinak moto je bez jakýchkoli úprav až na barevnost sedla, které jsem si vybral sám. Jezdí krásně, na 125 z roku 60 i celkem rychle.
Zajímavé je, že tento typ se údajně vyráběl do roku 59, aspoň co jsem já našel, a já mám rok výroby 1960, takže to musí být jedna z posledních.

Targus
Targus napsal 13.05.18 v 19:44 10b.

Nádherný strojek. Palec nahoru!
Jinak kousek azbestové šňůry bych ještě vyhrabal, pokud tam nechceš cpát ty zelené hampejzy, co prodávají na kamna...

PYTEL1
PYTEL1 napsal 09.05.18 v 10:40 10b.

pp377
pp377 napsal 06.05.18 v 21:25 10b.

Moc pěknej kousek. Gratuluji! AŤ Ti dělá samou radost.

Milan1963
Milan1963 napsal 06.05.18 v 20:10 10b.

Krasavice.

biosák
biosák napsal 06.05.18 v 18:36 10b.