Jawa 50/21 Pionýr (1975)

Vlastník Sima007
Vloženo 24.4.2018
Aktualizováno 24.4.2018

Tak k fichtlu asi nic říkat nemusím, nebo jo? :D

První dojmy - Tak fichtl je přece legenda! :D Takže první dojem byl skvělej..no a po tejdnu (!!) jízdy jsem usoudila, že je čas na normální a silnější moto, než je fichtl (Varan). :D Do zatáček se to nedá klopit (věčně dřete stojanem o asfalt \a to i při rychlosti 30km/h, dva to určitě neuveze (přijde větší kopec a jeden musí slézt. :D )

Motorku bych doporučil pro - Pro blázny zapálený do veteránů. :D

Doplňky na motorce - Nic, vůbec nic, občas cyklo batohy. :D

Byl to můj sen z dětství! :D Najeto mám asi 300km, pak to zdechlo a nechce jezdit. :D (Ano, zde platí heslo týden jezdit a rok opravovat :D ). Jízda? :D Každej, opravdu KAŽDEJ ví jaká je jízda na fichtlu, pokud to neni rovina, fichtl buď nejede vůbec (kopec), nebo musíte jet na 1/10 plynu, jinak dřete stojanem (zatáčka). a nebo je to jízda smrti (kopec dolu. :D ) Tím chci naznačit, že brzdy-nebrzdí! :D Podvozek je katastrofa, o ovladatelnosti nelze mluvit, spolujezdce leda nějakýho plyšáka, spotřebu jsem raději nepočítala (jinak než na plnej plyn se s tim jezdit ani nedá! :D ) servis? Doma, nebo známej má další moto, páč fichtl je věčně servisovaná "motorka" a poruchy? Kam se podíváte. :D Jediný, kde je fichtl dobrej je setsakramensky ucpaný město auto na auto, protože tam se nedá jet moc rychle (což fichtl ani neumí) a navíc je chrchl tak úzkej a lehkej, že se s nim snadno v malé rychlosti kličkuje mezi autama (snáž, než na varaderu). :D A cestování na fichtlu doporučuji pouze šílencům. :D