Honda CBR 125R (2005)

Vlastník Coler
Vloženo 11.2.2018
Aktualizováno 11.2.2018

Dobrá motorka pro začátečníky, je to držák a o moc si neřekne

První dojmy - Motorka dalo by se říct padla hned do ruky. Nic nepřekonalo moje nadšení při první asi 20km jízdě kdy jsem byl jak malé dítě v cukrárně... říkal jsem si jak může něco mít takovou tygří akceleraci ?Každopádně na naučení rozhodně dobrá motorka.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky kteří si chtějí užít jízdu a motorku a naučit se základy.

Doplňky na motorce - Krom polepů typu tankpad nic.

Za první sezónu (2017) která pro mě začala přesně před létem jsem najel zhruba 6600km čili bych řekl, že už jí můžu trochu posoudit...Jak už jsem psal první jízda pro mě byla úžasná (obzvlášť po přesedlání z Pincka s kterým jsem brázdil polňačky :D ).

Na motorce jsou původní pneu čili úzké 80 ve předu a stovka v zadu gumy Continental GO na suchu drží ale stačí aby zapršelo a už to klouže ...v zatáčkách v pohodě akorát má někdy člověk pocit z těch gum jak kdyby padal :D ... čili přemýšlím že pneu dojedu a zkusím přepsat v TP na 100 a 120. Spotřeba při jízdě do 6000 otáček 3l/100.
Nejdelší v kuse ujetá trasa zhruba 200 km a nic nebolelo. Pokud nejste ten typ co chce zamachrovat ale opravdu si užít jízdu motorku bych vám doporučil. Konstantně jezdím 80-90 km/h (6000-7000 otáček)... ale z motorky se dá vytáhnout i 130km/h ovšem to už jí spíš trápíte.
Cbro také beru na okruh do Vysokého Mýta a všechno v pohodě.
Závady: Měněná řetězovka a spojkové lamely po předchozím majiteli poté měněná žárovka v blinkru a kabely k blinkru se musely znovu přiletovat nýbrž se vibracemi z horší silnice (jak jinak v Čechách :D ) odtrhnul . Dále vyčistění karbece a seřízení. Na motorce blbne palivoměr ukazuje trošku zkreslené hodnoty ale stačí vědět kolik jste ujeli a tak nějak si to přepočítat. Brzdy jsou dobré přední je ostrá ale tím lépe.
Ve dvou motorka tolik netáhne a docela to s vámi i jak to říct "kroutí " nechci napsat plave protože tak hrozné to zase není každopádně na delší trasy to zase tak příjemné není :D ... samozřejmě pokud nevezete holku která váží 50 kg to už to tak hrozné není. Motorku jsem si vybral kvůli dobrým recenzím a obstojné ceně je to držák a krom spotřebních věcí si o moc neřekne.
Motorka zažila pár deštíků a pár pořádných slejváků např. cestou z Kawasaki srazu na Seči (kde i taková stopětadváca způsobila poprask ;D) ale domů dojela v pořádku a bez problémů. Řekl bych že díky lehké váze a obratnosti se do zatáček přímo hodí.
Doporučil bych jí začátečníkům kteří nechtějí mít motorku na "machrování" ale pro zábavu ježdění do školy a pro to užít si pocit z jízdy. Samozřejmě abych nebyl jen za toho co "nemachruje" tak holky na to letí ;D. Jsem s ní spokojen a ještě mě čeká jedna a půl sezóny čili nějaké dojmy ještě dopíšu :D... tak kolama dolů.

Dan66
Dan66 napsal 15.02.18 v 12:50 10b.

Pěkná