Honda PCX 125 (2016)

Vlastník puffybodie
Vloženo 20.11.2017
Aktualizováno 7.5.2024

Vloženo: 07.05.2018, Uskutečněno: 06.05.2018, Zhlédnuto: 10x

Vzhledem k rostoucímu zájmu o skútry a poznávání kouzel malých objemů jsem se rozhodl něco sehnat. Něco kvalitního, kam se vlezu, dá to se mnou v základu cca 80km/hod (a dalece tak ve všech směrech překoná např. Jawu 21), je to 2-takt, objem 50ccm nebo upravená 50ccm a musí to mít nakopávačku (skvělá věc).

Spojil jsem si to s výletem přes Vratimov, Řepiště, Frýdek-Místek, Dobrá, Vojkovice, Horní Tošanovice, Hnojník, Třinec, Bystřice, Hrádek, Jablunkov. Úmyslně mimo hlavní cesty a s rychlostí maximálně 70km/hod (jako test ). Šlo to perfektně, člověk toho hodně vidí a časově jsem tam byl stejně jako kdybych jel po rychlých cestách jak radila nagivace.

Na místě jsem si vyzkoušel již upravenou Aprilii 50 SR s 70ccm válcem, sportovní výfuk, variátor atd. Jede to úplně šíleně, kam se hrabe PCX v dynamice. Překvapilo to jak je to velké a vysoké a to mám skoro 2m, místo na nohy také bez problémů.

Během té doby jsem se dozvěděl, že je možno se jet podívat na Malaguti F15 Firefox lde odpadl jeden zájemce na prohlídku.Následovala tak cesta zpět přes Třinec do Českého Těšína.

Stroj opravdu odpovídá popisu, minimálně ježděno, moc hezký a v pořádku. Velkým překvapením je jízda. Není divu, že jeho menší bráška F12 se používá na závody. Super podvozek, brzdy a čuměl jsem jak umí jet sériová padesátka. Bohužel i přes to, že je větší než F12, tak se normálně nevlezu nohama a musel jsem je ohnout na zadní plotny. To jde na krátkou jízdu, ale ne na pravidelné ježdění. Dělá to sklon předního plastu.

Pak už návrat domů přes Těrlickou přehradu, Havířov...už po rychlých cestách, ale nebyl provoz, tak i ta 70 max stačila a na široké cetě není problém uhnout.

Pokračování za pár dní v lovu...

• Ložiska variátoru + spotřebák

Ložiska obě ve variátoru vydržela jen cca 13.500km. Což je teda nic moc a záruka samozřejmě dávno není. - řemen 1270 - vodítka 303 - kroužek pojistky 41 - jehlové ložisko 409 - kuličkové ložisko 469 - válečky 495

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 12.10.2021
    Uskutečněno: 11.10.2021
  • Dobré info pro všechny PCX majitele ohledně baterie

Tedy pro model 2014 a novější. Jak jste asi sami zjistili, tak originál Yuasa YTZ8V se akuálně (rok 2020) pohybuje 2200 - 3800 Kč což je za baterii 7,4Ah, 120A docela psycho. Samozřejmě že u našeho stroje odešla po 5 let

Typ: Údržba
    Vloženo: 30.07.2020
    Uskutečněno: 30.07.2020
  • A další den kam? - Morávka

Tak dnešní výlet jsem směřoval na přehradu Morávka. Původně jsem chtěl jet i Žermanice a další, ale rozhodl jsem se skočit si do Motozemě vyzkoušet tenisky ve slevě (bohužel neseděli) a otevřené helmy na potencionální bu/cestovani/?act=poi&did=3418

Vloženo: 29.04.2019
    Uskutečněno: 26.04.2019