Kawasaki ZX-6R Ninja (2005)

Vlastník TooMeeNoo
Vloženo 17.9.2017
Aktualizováno 26.4.2018

Kawa ZX-6R (model 2004), moje druhá, po 125-ce konečne už pořádná moto. Koupená v dobrém stavu a za dobrou cenu.

První dojmy - Nejprvnější dojem: "Hmm, tady musím ležet na rukách". S tím jsem ovšem počítal, tak další dojmy byly: pěkné pevé řízení a řazení, stabilita, (subjektivně dostatek výkonu), super zvuk, příjemná výška a posed na mojich 183cm. No jako z "nové" motorky jsou to samé dobré dojmy, i když nějaké malé opravy přes zimu si zaslouží.

Doplňky na motorce - Výfuk Arrow a pár drobností, led blinkry, vzadu zabudované v led světlu, zmenšený držák značky, další přibudnou časem...

Na moc supersportech v této kategorii jsem ještě nejel, tak mě berte s rezervou.

Jízda
Jízda super, motorka padne do ruky rychle. Podle pneu ale nechce klopit doleva tolik co doprava, tam bude ale chyba nekde za řidítkami, na sedačce...

Motor
Použitlné pásmo je 3000 až 15000 ot./s, z toho nad 9000 na plný plyn má tendenci zvedat na zadní. Výkonu je na můj vkus dost, stačí podřadit. Zatím nemám v úmyslu lítat po dálnicích 300 km/h.

Brzdy
Zadní brzda je víc pro okrasu místo nejakého aktivního používání, ale na menší přibrždění stačí. Přední zvládnou zbytek.

Podvozek
Podvozek je fajn, oni jen cesty jsou špatné (u nás na Slovensku obzvlášť). Jinak drží jak v rychlosti, tak na nerovnostech.

Ovladatelnost
Hezká plynulá spojka aj přední brzda. Převodovka je někdy až moc tvrdá a na pocit nepřesná (tedy na můj vkus).

Spolujezdec
Jo, teoreticky to mám místo pro spolujezdce, než ho vyměním za krytku. Ten pásek na tom sedlu co je jako na držení je opravdu vtipný, nacpu tam tak dva prsty, a opravdu nevím jestli by se toho někdo udžel při nějaké ostřejší jízdě.

Úložný prostor
Jako na supersportu. Můj modelový rok ještě nemá výfuk pod sedlem, tak tam můžu dát kromě lekárničky a u nás povinné vesty aj mobil a peněženku a při odchodu rukavice. S veliekou důvěrou v kolemjdoucí se tam dá zamkout poutko přilby.

Spotřeba
Podle návodu je se má přeřazovat z 5 do 6 při 55 km/h, a zpátky podřadit až při 30 km/h. - Kdybych jezdil tak, tak to budou možná 4 litry, možná i míň, ale ...

Servis a poruchy
Slyšel jsem že "Kawasaki se nekazí, oni se takové vyrábí", ale ono to tak není. Roztržené spojkové lanko, po 200 km je chyba motocyklu "z druhé ruky". Snad.

Mann
Mann napsal 20.09.17 v 21:01 10b.

Barevná replika Shinya Nakano To musím nasázet 10 bodíků i kdbych nechtěl

findejs1310
findejs1310 napsal 17.09.17 v 18:19

No jooooooo žabák jak má bejt

Ondra91
Ondra91 napsal 17.09.17 v 17:26 10b.

Hezká mašina!