Honda XLR 125 (1998)

Vlastník LovoXXX
Vloženo 29.7.2017
Aktualizováno 15.12.2019

Koupená čistě za účelem dojíždění do práce a pro zábavu.

První dojmy - Byla to hrozná paštika, o kterou se nikdo moc nestaral, ale zase byla skoro zadarmo.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky, kutily a sadomasochisty.

Doplňky na motorce - Ducktape, kobercovka.

Jak jsem již napsal v úvodu, když jsem jí koupil, byla to hrozná plíseň v tragickém stavu. Testovací jízdu jsem absolvoval s pocitem, že to bude taky má poslední, protože to vůbec nebrzdilo, spojka téměř po smrti, motorka se houpala tak, že při jízdě se mi začala projevovat mořská nemoc, volnoběh nastaven skoro až k omezovači, no děs. Ale za cenu 10 flašek Diplomatica by byla škoda jí nevzít. Ihned po příjezdu domů jsem se pustil do nezbytných oprav. Začal jsem kompletním rozebráním karburátoru a jeho seřízením, dále následovalo seřízení ventilů, výměna svíčky a vypuštění oleje, který byl černější než moje duše. Když už motorka konečně startovala normálně a držela volnoběh tak jak měla, pustil jsem se do přední brzdy. Tady začalo pravé peklo, protože kotouč byl tak tenký a prorezlý, že bych dostal tetanovku jenom bych se ho dotkl, pístky nějaký ten zásun asi taky dlouho nezažily a špíny tam bylo víc než na sídlišti v Chánově. Vyměnil jsem tedy kotouč, destičky, celý brzdič zrepasoval (nové pístky a gufera, která byla snad ještě původní a úplně sežraná) a seřídil zadní buben. Nikdy bych nevěřil, že ze sebe dokážu vyplodit tak ohromnou slovní zásobu sprostých slov, ale nyní už motorka i brzdí. Dále jsem přešel k řetězovce, protože řetěz byl vytahaný jak vnady afrických žen a za jízdy to tak cukalo, že jsem chvílemi měl pocit, že se mnou ta motorka chce snad souložit, nebo co... Dále jsem i "odstranil" omezovač pomocí odporu na 80 km/h, protože je to dotažené z Reichu, takže teď už to letí kilo aniž bych to musel házet ze skály. Už mě jen čeká výměna spojky a pak už to budu moct s klidem zahodit někam do škarpy.

Howgh

Haňula
Haňula napsal 29.07.17 v 12:02 10b.

TOP recenze