Yamaha XT 660 X (2004)

Vlastník Faťa87
Vloženo 25.5.2017
Aktualizováno 25.5.2017

Do začátku, to nejlepší. Jednoduchá na údržbu. Spolehlivá. Úsporná. Prostě superstroj.

První dojmy - První dojem byl super, když sednete z Jawa 350 na tomhle, tak jste v 7 neby 😃 . Líbí se mi univerzálnost, nezastaví vás žádná polní, či lesní cesta. Celkově super, je na delší cesty po dálnici to opravdu není, 130 km/h je opravdu hranice komfortu. Do ruky padla, nevím jestli hned ale užili jsme si spolu krásných 28000 km.

Motorku bych doporučil pro - Začátečník. Dobrodruh .

Chtěl jsem něco co si poradí i trochu s terénem. Jízda do 130 km/h úplně super.Motor pružný jednoválec. Brzdy brembo+ pancíř jsou prostě top, řekl bych až zbytečné na 35kw ale byl jsem za ně rád. Podvozek mi vyhovovalo, jen bych možná uvítal nastavení tvrdosti předních tlumičů. Ovladatelnost je perfektní v zatáčkách jsem potrápil ne jeden superspor a to i se spolujezdcem za zády. Úložný prostor pod sedlem je max na lékárničku+ nářadí, možná peněženku. Doporučuju zadní kufr a když se cestovalo, tak boční brašny. Spotřeba úsměvná do 5 litrů, když hodně kochačka , tak něco kolem 3,7-4,0 litru. Motorka šla z domu v 33000 km a dělal jsme jen základní servisu. Olej po 5000 včetně svíčky+filtry a seřízení ventilů. Jinak klasika gumy, desky, řetězovka.motorka je opravdu univerzální, cítí se dobře všude, je jízda nad 130 je nepříjemná, motor už je dost vytočený a bylo mi ho vyloženě líto. Chybí 6 stupeň. Cestovat se dá úplně bez problémů, jen nedoporučuju nastavit cestovní rychlost s cestovními endury. Každopádně při namotávání Leo Vince mě motorka začala neuvěřitelně bavit (znovu) a připadal jsem si, že mám nový a úplně jiný stroj. Ten zvuk je bezkonkurenční.