Honda FMX 650 (2006)

Vlastník Paulie1499
Vloženo 14.4.2017
Aktualizováno 14.4.2017

Vloženo: 14.04.2017, Uskutečněno: 14.04.2017, Zhlédnuto: 8x

Vzhledem k pokročilé korozi a celkově bídnému stavu svodů jsem se rozhodl pro jejich očistu. V původním stavu byla koroze v docela pokročilém stádiu, místy úplně oranžové trubky a někde prostě černota a špína. Takže to šlo celé dolů aby se to lépe čistilo. Postup byl následovný:

1) Krok - To nejhorší jsem odral houbou na nádobí, šlo to celkem lehce.

2) Krok - Je dobré to setřít vlhkým hadrem pro odstranění zbylého bordelu z obroušení houbou.

3) Krok - Použil jsem přípravek od Autosol - Pickling Agent, který je primárně určen na odstranění modrého zbarvení svodů. S trochou trpělivosti odstraní i lehkou korozi.

4) Krok - jelikož koroze byla v pokročilém stádiu přišel na řadu leštící kotouč, který odstranil hlubší usazeniny.

5) Krok - Finální přeleštění pastou od Autosol - Metal Polish. Byl jsem trochu skeptický když jsme ji kupoval, ale tahle pasta je fakt malý zázrak. Dokáže vrátit lesk téměř všemu bez nějakého znatelného podření povrchu a údajně na povrchu vytváří ochranou vrstvu.

Výsledek je myslím znatelný, však posuďte sami.

Níže přikládám fotky před a po včetně postupu.
Přihodím i pár drobností které také prošly očistou.
Doufám že tento postup někomu třeba pomůže

Paulie1499 (0) napsal 15.04.2017 v 13:10

To StB: Díky

StB (26) napsal 15.04.2017 v 11:16

Dobrá práce.

pistapista31 (20) napsal 14.04.2017 v 22:06

ako nove

Stealman (0) napsal 14.04.2017 v 21:48

• Perfektní den na vyjížďku

Dneska počasí opravdu přálo a tak jsem toho musel využít. Udělal jsem si kolečko přes Luhačovice. Dnešní trasa: Jelikož na tuto stranu moc nejezdím, přišla vhod i "GPS" :-DD Odměnou byl krásný výhled:

Vloženo: 14.05.2017
    Uskutečněno: 14.05.2017
  • Pirelli Diablo Rosso II

Dnes pouze klasická výměna pneu. Gumy byly ještě po předchozím majiteli. Zadní měla ještě dobré kraje, ale střed už na odpis. Předek byl skoro full vzorek, ale vyměnil jsem ho preventivně také, kvůli stáří pneumatiky .

Typ: Údržba
    Vloženo: 11.05.2017
    Uskutečněno: 11.05.2017
  • Slovácký pohár 2017 - Boršice

Již nám začala sezóna a s tím i spojené aktivity. Jednou z nich je také Slovácký pohár. V neděli 29.4.2017 se konalo druhé utkání tohoto seriálu na motokrosové trati v Boršicích. Jelikož to mám za humnem tak jsem si tu

Vloženo: 03.05.2017
    Uskutečněno: 29.04.2017