Suzuki SV 650 (2005)

Vlastník Doct8r
Vloženo 7.4.2017
Aktualizováno 19.7.2019

Původně jsem chtěl Kawu ZR7 dělal jsem na ní i řidičák ale SVčko je lehčí a o dost ovladatelnější

Kawasaki ZR 7: důvod neuveden
Yamaha FZ6 Fazer: důvod neuveden
Kawasaki Z 750: důvod neuveden

První dojmy - Před SVčkem jsem seděl jen na Kawě ZR7 v autoškole takže nějvětší rozdíl byl jak moc to brzdí oproti čtyřválci motorem a taky to pásmo otáček ve kterých motorka funguje je pasazený o dost níž.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky i pro zkušenější jezdce.

Doplňky na motorce - Padáky na rám Rutan, vyhřívané rukojeti Oxford, ukazatel zařazené rychlosti Gipro Atre

Původně jsem chtěl čtyřválec od Kawy ZR7 pak jsem zvažoval i Yamahu FZ6 Fazer a Kawu Z 750 potom jsem se ale bavil s kamarádem a ten mi doporučil SV 650 po pročtení spousty informací na webu jsem se rozhodl že ten dvouválec vyzkouším.
Mám jí už od Září 2015 takže spolu máme najeto už něco přes 10 tisíc km. Co se výkonu týče řekl bych že na první motorku je ho dostatek zrychlení je pěkně plynulé a nikde žádný kopanec jako u čtyřválce ve vysokých otáčkách akorát při předjíždění by se někdy hodilo pár koní navíc.
Motorka je dobře ovladatelná ale co se mi zdá dost slabý jsou brzdy. Chystám se teď vyzkoušet alespoň jiný brzdový destičky snad to pomůže. Co se servisu týká tak je tohle spolehlivá motorka a zatím na ní nic neodešlo měnil jsem jen olej, filtr a dával novou řetězovku.
První co jsem si na ní koupil byly padáky na rám a potom jsem ještě pořídil ukazatel zařazené rychlosti a vyhřívané rukojeti.

Nejlépe se motorka cítí na okreskách kde je hodně zatáček a člověk využije zrychlení v nižších otáčkách. Na dálnici je to nuda.