Suzuki RV 125 Van Van (2007)

Vlastník cp888
Vloženo 6.4.2017
Aktualizováno 21.10.2017

Další mazlíček malého objemu a velkých pneumatik

Motorka koupena od Soukromá osoba - Vynikající jednání. Asi nejlepší prodejce, co jsem kdy měl :-) Umožnil zkušební jízdu i bez složené zálohy (i když já bych tuhle chybu už nikdy neudělal), zařídil a zaplatil přepis a dovoz motorky ke mě domů Transitem - kupoval jsem v listopadu, venku bylo kolem nuly a sněžilo. Motorka byla v perfektním originálním stavu.

První dojmy - první dojmy ? Lehounká, super ovladatelná, pohodlná, zábavná, vzhledově nezapomenutelná :-) sedlo jak pohovka, hnusný výfuk, jednoduchá, ... hned mě vzala za srdce.

Motorku bych doporučil pro - pro ty, co nespěchají.

Doplňky na motorce - 100% původní stav - až na kufr.

Chtěl jsem motku na přibližování do práce (20 km), kterou zvládne moje nízkohmotnostní osoba s krátkýma nožičkama, kterou dostanu bez problémů do blbě umístěné garáže, která se mi bude líbit a bude jiná než ostatní, která bude spolehlivá, sežere málo benzínu a nepotřebuje servis - a nechtěl jsem skůtr.

PO ROCE používání jsem spokojen. Prozatím se nic nepokazilo, běžný servis (brzdovku, olej, filtry, ...) provedu sám bez speciálního nářadí, bez problémů dojedu domů po asfaltě i na tábor po podmáčené louce a lesní cestě, je pohodlná i na delší vzdálenosti, budí zaslouženou pozornost, spotřeba minimální.
Jediné, co bych vytkl, je výkon. Původně jsem chtěl 200ku, ale nebyla k sehnání. Stačilo by o 3-5 kW víc, a jsem ten nejspokojenější majitel motorky co znám

PO 2. ROCE jsem stále spokojen. Najeto pár tisíc kilometrů během cestování do práce a vyjížďkách po okolí pro radost.
Co se mi líbí:
- je zábavná. Díky malému výkonu je třeba neustále pracovat s plynem, řazením, spojkou, stále se něco děje. Krásně jde do zatáček. Díky velkým gumám jí nevadí díry na cestě, prahy, šotolina, vyfrézovaný asfalt
- málo žere. Na nádrž (4 litry) ujedu podle stylu jízdy 120 - 140 km. Takže kolem koruny na kilák.
- je spolehlivá. Zatím žádná porucha ani problém. Startuje na první brnknutí, neměnil jsem ani jednu žárovičku, pojistku, nic. Preventivně vyměněn vzduchový filtr.
- super po městě. Když potřebuju zajet na chleba do pekárny, pro spárovací hmotu do OBI, vzít syna ze skauta. Jen občas přemýšlím o větším kufru
- budí pozornost. Netvrdím, že se většině lidiček líbí - ale budí pozornost. A mě se líbí.
Co se mi nelíbí:
- malý výkon. Potřeboval bych na cestování mimo město o pár kW víc. Stačilo by 5 kW Na rovné cestě jede dlouhodobě max 80 km/h. Van-Van 200 je pro mě ideální volba. Ale není k sehnání.
- potkávací světla svítí málo. Skoro nesvítí. Dálkové jsou dobré. Uvažuju o přídavných světlech, ale nechce se mi prznit origo stav. Dilema jak prase.
Co stojí za zmínku:
- tlumiče jsou , jako celá motka, jednoduché Nerovnosti projede, ale je třeba pracovat, není možné nechat vše na podvozku.
- nádrž je malá. Je třeba myslet na to, že každých 150 km nutno zahnout k benzince. Nebo vozit v kufru flašku s papáním.

ivano
ivano napsal 10.04.17 v 22:13 10b.

Čůůůůůs, co se sejít třeba U Trempa. Mám ji taky. Super, jako druhá motka... . Ivan 603 965 986 Bučovice. Jasných 10. bodůůůůů

-Jandys-
-Jandys- napsal 08.04.17 v 10:52 10b.

Stačilo chvíli počkat a "200" byla doma i menší je fajn

mahuzs
mahuzs napsal 06.04.17 v 15:59 10b.