Jawa 250/559 panelka (1963)

Vlastník Mirecek71
Vloženo 6.11.2016
Aktualizováno 19.11.2016

Motorku jsem dostal od táty a už jsem provedl renovaci. Je to můj mazel a strávil jsem s ním hodně času.

První dojmy - Hlavní předností je jednoduchost a dokonalý, nezaměnitelný zvuk dvoutaktu Jawy. Parádní český stroj,vždy spolehlivá a dokonalá!

Motorku bych doporučil pro - Pro fandy JAWA

Doplňky na motorce - blinkry,vypinač baterie na klíček,boční stojan

Jednoduchost, nezaměnitelný zvuk, krásný tah v nízkých otáčkách, pocit z jízdy, cena náhradních dílů, český stroj, spolehlivost, vzhled, jedinečnost z pocitu jízdy.Jawa je moje srdeční záležitost,momentáně mám v garáži 3 motorky, na jawě jezdím od 15 let.V roce 2011 jsem ji rozebral do šroubku no a dělal jsem ji tak 1 rok.Byla to moje první motorka. Jsem na ni pyšný!

jawa354
jawa354 napsal 13.11.16 v 13:46 8b.

Dolaď drobnosti-kryt řetězu, z čézety vyměň tu převlečnou matici, blinkry néé, hrazďáky a masku bych neřešil, sytič a další drobnosti...

panela
panela napsal 12.11.16 v 13:04

Nové fotky vypadají mnohem lépe, škoda že detaily kazí dojem z jinak pěkné renovace (plastové blinkry, chybějící lemovky kastlíků, druhá spínačka, madlo atd). Hrazďáky a řezanou masku bych odpustil, zrcátka chválím. Teď bych dal za 9+.

pp377
pp377 napsal 08.11.16 v 05:32 10b.

Pěkné vozítko a plechy časem dodělá. Hlavní je, že motorka dělá radost majiteli i okolí. Tak ať se ti daří.

panela
panela napsal 06.11.16 v 17:41 8b.

RENOVACE? Jasně blinkry hnus, chybí podsedláky, u mě má každá dotažená renovace za 10, velká škoda že je nedám, nemůžu.

pozn. dnes už žádný renovátor nelakuje konce madla, to už je drobnost

pepinow
pepinow napsal 06.11.16 v 17:07 10b.

Ty blinkry jsou opravdu strasidelny,nasadit plechy a je z ni kocour