Honda CBR 1000RR Fireblade (2011)

Vlastník Velos
Vloženo 5.11.2016
Aktualizováno 16.11.2017

Střela na dvou kolech a zlatý hřeb mojí motorkářské kariéry. Prostě Fároš

První dojmy - Oproti předchozí motorce podvozkově někde úplně jinde. Znatelně lechčejí se ovládá. Zadní brzda je sice taky naprd jako u předchozí, ale přední je jiná liga. Oproti šestce je zátah daleko silnější a už od spoda. 200km/h tam je za pár sekund a jede to dál jako hrom. Budu u toho muset myslet a nechat si palbu na okruh. O řidičák už jsem jednou přišel :-)

Motorku bych doporučil pro - Na cestování to moc není. Podle mě tak do 100km a časté přestávky. Ale na hodně sportovní jízdu s kolenem u země je to ideální :-)

Doplňky na motorce - Rychlořazení Shifting Contoll 2.2,ukazatel rychlostí Gipro, přepákování Rizoma, KN filtr, naladěná origo jednotka v Motomaxx Slovensko, Samco chladící hadice, pancéřové brzdové hadičky, doplňky Lightech,zatmavený plexi štít, otevřený výfuk Akrapovič.

Po 8mi letech strávených s Hondicí CBR600 F Sport, díky které jsem zažil neskutečné množství adrenalinu a seznámil se se spoustou fajn lidí, bylo načase pokročit dále. Volba padla samozřejmě opět na Hondu. Nemá sice tak brutální výkon jako konkurence, ale je uživatelsky příjemná. Občas jedu na okruh, ale jezdím i na silnici a tak úplně brutální výkon nepotřebuju.
Proti šestce je výkon jinde a tahá to znatelně dříve. Podvozkově taky jiná liga. Sklápí se hodně lehce. Brzdy jsou taky o hodně lepší. Byl jsem zvyklí na poněkud gumovější nástup. Tohle jsou flekovky. Budu muset ze začátku hodně opatrně, než si zvyknu. Celkově je to moc krásná motorka. Pro mě jí je snad i skoro škoda Tak si snad budeme spolu rozumět a nevyhodí mě někde ze sedla

Vždycky se mi strašně líbilo rychlořazení. Jak to tam sypou pod plným plynem. Do předchozí motorky už to nemělo smysl dávat, tak jsem si ho dopřál až teď. Chvíli mi tedy trvalo než jsem si na něj zvykl, na Hondě se musí rychlost trochu "podržet". Jinak mi tam padali falešný neutrály a nebo kvalt vypadl. Teď už ale vše šlape k mojí spokojenosti. Je České výroby a i s montáží mě vyšlo na 8 tisíc. Takže jsem spokojen

Na motorku jsem dal nové pneumatiky. Pirelli Diablo Rosso Corsa 200/55.Hodně kulatý profil, takže s tím jdou velké náklony. Paráda. Taktéž jiný převod. 15zubů v předu a vzadu 44 zubů.

SOUSEDRH9
SOUSEDRH9 napsal 07.12.16 v 12:43 10b.

Fároš je nádhernej, ať slouží

mike.46
mike.46 napsal 27.11.16 v 18:31 10b.

Moc hezkej fároš

NaughtyFrog
NaughtyFrog napsal 27.11.16 v 14:19 10b.

Krásnej " Fároš" , i ten předchozí , jsou to rakety ...tak hlavně kolama dolů

janekbiker
janekbiker napsal 12.11.16 v 06:46 10b.

luxusní kousek

Velos
Velos napsal 10.11.16 v 18:00

Děkuji vám všem za hezké komentáře a hodnocení. Je opravdu moc pěkná. Snad to někde nerozsekám a budu si jí jen a jen užívat