Yamaha FZS 600 Fazer (2002)

Vlastník Sylver
Vloženo 25.8.2016
Aktualizováno 25.8.2016

Fazer je takový všeuměl. Hodný motor, silné brzdy. Funkční kapotáž. Dá se cestovat, dá se dojíždět do práce ...

První dojmy - Po eMZetě jsem z první japonský šestikuli měl respekt. První jízdu si pamatuju, jako by to bylo včera.

Motorku bych doporučil pro - Nebál bych se ho doporučit jako první moto. Naprostý univerzál, spoustu odpustí. Příjemná spotřeba.

Doplňky na motorce - Laděný výfuk, jinak vůbec nic.

Chtěli jsme s bráchou něco univerzálního. Líbily se nám naháče typu Bandit, ale chtěli jsme aspoň polokapotu. Fazer se nabízel. Dovoz D, stav výborný až na malou prasklinu pod blinkrem. Stál docela raketu, brácha si na něj vzal i půjčku, ale stálo to za to!
Hodně jsem řešil, jestli neudělat ještě malý mezistupeň po MZtě v podobě GPZ 500, GS 500 apod. Ale klucí z MZ fóra mě tehdy u piva přesvědčili, že je to zbytečný.
První jízda, no měl jsem bobek, to přiznám. Ani ne tak z výkonu (100 kobyl), ale spíš z velikosti, váhy a jak to budu ovládat na místě. Ale Fazer je v tomto ohledu velmi přívětivý. 4 válec jede hodně, až když mu hodně naložíte, všechno je to o hlavě.
Pohodlné sedlo, uvolněná pozice. Hlavní stojan je taky prima věc. Zadní pneu 160 - lehce se překlápí v zatáčkách.
Když jsem si začal vydělávat, chtěl jsem zkusit něco sportovnějšího a taky mě lákal V-twin. Proto jsem poté šel do Suzuki SV 650S. Fazer zůstal bráchovi.
Nakonec ho koupil stejný kluk, co kdysi koupil eMZetku 251. Bohužel to časem taky položil a co hůř, i s mojí současnou manželkou. Naštěstí to dopadlo dobře. Fazer jezdí dodnes.
Brácha si pak koupil novější model 05 (stříkačka), který mě osobně vůbec nezaujal. Nevyladěné vstřikování, slabší brzdy, designově zajímavé snad jen výfuky pod sedlem. Ale proti gustu, ...

kartys
kartys napsal 25.08.16 v 23:55 9b.

Mam taky mohu potvrdit dobry stroj