Honda CBF 600S (2004)

Vlastník macimir
Vloženo 23.8.2016
Aktualizováno 2.5.2018

Vloženo: 03.07.2017, Uskutečněno: 03.07.2017, Zhlédnuto: 26x

No takže široké riadidlá otestované a ako všetko na svete aj toto má svoje výhody aj nevýhody.

Výhody:
- neporovnateľne pohodlnejší posed,
- viac váhy na rukách,
- lepšia ovládateľnosť,
- menšie vybrácie
- po dizajnovej stránke sú tiež niekde inde (tie pôvodné vyzerajú trochu ako keby si inžinieri z hondy povedali "v tomto sklade sa nám už 30 rokov povaľujú nejaké riadidlá, čo keby sme ich použili na CBF?")

Nevýhody:
- efekt plachty na diaľnici (nad 120 moje doširoka roztiahnuté ruky so zvyškom hornej polovice tela vytvárajú "plachtu" a nie je úplne jednoduché sa schovať za plexi ani pri zaľahnutí, kedže ruky stále trčia mimo ochrannú zónu kapotáže)
- otáčanie na mieste znamená okamžité prestavenie spätných zrkadiel...bál som sa že široke riadidlá budú pri plnom rajde chytať nádrž, ale nie nie...keď vytočím riadidlá naplno tak si odtlačím spätné zrkadlo takže po krútení sa v garáži ich je treba opäť prestaviť do pôvodnej polohy...
- Keď už spomínam spätné zrkadlá, je asi potrebné spomenúť, že už pri originálnej šírke riadiel je známy problém s výhľadom dozadu kedy si jazdec vidí v spätných cca 50% vlastné ruky a na zvyšných 50% vidí čo sa deje za ním. No...tak teraz už za seba nevidím skoro vôbec. Takže buď pôjdu pod zrkadlá tie podložky od SW motech, alebo som ešte rozmýšľal o tých zrkadlách čo sa dávajú do riadidiel namiesto závažičiek. Musím to nejak prešpekulovať, pretože momentálne ak sa chcem pozrieť za seba tak je to celkom gymnastika.

• Nové páčky

Aby toho celého nebolo náhodou málo, spolu so zrkadlami a adaptermi mi poštár doniesol aj nové páčky brzdy a spojky. Objednal som farbu titanium grey rovnaku ako na riadidlách a gripoch ale ako som už spomínal riadidlá a

Vloženo: 17.07.2017
    Uskutečněno: 17.07.2017
  • riešenie problému so zrkadlami

Po týždni jazdenia počas ktorých som za seba nevidel ani ťuk som dostal nápad... (s) iné značky mávajú zrkadlá na riadidlách a ja ich mám na kapotáži, čo keby som ich presunul na riadidlá a získal tým pár centimetrov n

Vloženo: 17.07.2017
    Uskutečněno: 17.07.2017
  • Širšie riaditká a nové gripy

V priebehu týždňa som objednal nové širšie hliníkové riaditká od českej firmy m-style a keď už tak som rovno prihodil do košíka aj cnc gripy. Cca týždeň a pol predtým som cez ebay objednal krátke páčky a k novej matnej č

Vloženo: 01.07.2017
    Uskutečněno: 01.07.2017