Honda XL 650V Transalp (2002)

Vlastník tabikam
Vloženo 29.7.2016
Aktualizováno 3.8.2016

Myslím že transalp je legenda sama o sobě, která splňuje všechny moje současné požadavky.

Motorka koupena od 27.04.2016

První dojmy - Nemám možnost říci v čem je Transalp lepší nebo horší, ještě jsem moc strojů nevystřídal. Přesto mi přijde, silný tak akorát, lehce ovladatelný, poslušný, pohodlný do města i delší výlet včetně rozbitých silnic. Podle mě nemá v téhlo tříde konkurenta.

Doplňky na motorce - Doplňky:
1.) Padáky byli již součástí motorky při pořízení.
2.) 05/2016 - instalován přídavný štítek "MRA" (cca 2.700,-), po delším zvažování a hledání jsem se rozhodl pro něj, protože patří mezi ty největší a líbí se mi možnosti jeho nastavení.
3.) 05/2016 - instalována alu plotna TA + alu kufr "ALU milánek" (cca 5.300,- včetně plotny), na cestovních endurech se mi vůbec nelíbí plastové kufry :), a "značkové" alu kufry jsou pro mě asi zbytečně drahé. ALU milánek, je moc pěkně zhotovený, prostorný, funkční, krásně pasuje a hlavně vypadá dobře a cena tolik nebolí. Časem plánuji doplnění bočními kufry.

4.) 06/2016 - instalace zásuvky 12V vedle přístrojů "Oxford" (cca 500,-)

5.) 07/2016 - držák telefonu / navigace "Connect IT M7" (349,-), různě voděodolné držáky na mobil či navigaci mi přijdou zcestné, když přes folii a pouzdro samotné je blbě na mobil vidět, hlavně když se ve folii pouzdra odráží světlo. Přeci jen člověk jezdí převážně za sucha :) Druhá věc co mě štvala u voděodolného pouzdra, že se telefon při spuštěné navigaci a napojení na nabíječku přehříval. Takže se přestal nabíjet :) V tomto držáku je telefon za jízdy pěkně vidět nepřekáží žádná folie, krásně se dá nastavit úhel pohledu který vyhovuje a hlavně má přirozené chlazení větrem. Není v žádném nepropustném obalu. Což je problém v případě spuštěné navigace a současného nabíjení.

Proč Transalp? Důvodů je několik a tím hlavním je určitě značka HONDA, na svůj věk je Transalp líbivá motorka, léty prověřená, kvalitní, pohodlná, spolehlivá. Dlouhé roky také jezdím převážně vozy HONDA, dá se říct že od té doby co mám řidičák :) v recenzích Transalpů také nenarazíte na nic než na chválu.

Motorku jsem koupil ve velmi slušném stavu po velkém servise(přes pneu, řetězovou sadu, repas tlumičů a krku řízení, svíček, filtrů, náplní a seřízení), takže po nyní ujetých cca 3 tisících kilometrech, nedělám nic než jen běžnou kontrolu oleje, řetězu a jeho mazání. Poruchy = 0

greydog
greydog napsal 29.07.16 v 21:04 10b.

Mooc pěknej!!!Super barva!!!

radek89
radek89 napsal 29.07.16 v 17:15 8b.

Tak ten je krásný skoro stejný jako můj Škoda že můj bude muset z domu

findejs1310
findejs1310 napsal 29.07.16 v 13:03

Jo jo legenda ...spolehliva a krasna.
Preju spoustu pohodovych kilometru v sedle

findejs1310
findejs1310 napsal 29.07.16 v 13:03

Jo jo legenda ...spolehliva a krasna.
Preju spoustu pohodovych kilometru v sedle