Honda CN 250 (1991)

Vlastník Danill
Vloženo 23.6.2016
Aktualizováno 2.7.2023

Skúter pre človeka čo sa nikam neženie,kochá sa krajinou a chce sa trochu odlíšiť od stereotypu.

První dojmy - Pohodlný posed aj napriek mojim 185cm.a 98kg. Jednoduché ovládanie.Nízka hmotnosť.Pri jazde v priamom smere drží stopu ako na koľajach,stačí ju držať jednou rukou aj po našich rozbitých okreskách. Samozrejme vďaka malým kolesám a dlhému rázvoru sa jej moc nechce do zákrut,ale je to otázka zvyku.

Doplňky na motorce - Iba kufor na dve prilby.

Po viac ako 20-tich rokoch som sa vrátil k motorkám.Chcel som na začiatok niečo nenáročné,ľahké aby som si zvykol hlavne na pomery na cestách.Náhodou som narazil na na Helixa,bol ošumelý a skĺznutý v malej rýchlosti po oboch stranách,ale padol my do ruky a voľba bola jasná.Po kúpe som ho do jesene dojazdil,na zimu komplet rozobral /okrem motora/.Prebehlo lepenie poodtŕhaných držiakov plastov,pretmelenie a striekanie plastov.Motor je v dobrej kondícií aj napriek 45 000km. Helix dostal nový variátor,remeň,spojku aj s remenicami a bežnú údržbu motora/karburátor,olej,filter /Pohodová jazda aj pre spolujazca,spotreba okolo 4,5l, maximálka 110-115-sólo.Má to jedovatú prednú brzdu//už chápem prečo bola položená na obe strany//,aj celkom priestranný originál kufor,moderné prilby už doň nedostanem,ale na potrebné oblečenie v pohode.

1.9.2017-Po jeden a pol roku jazdenia je to stále v pohode,Helix získal jeden šrám pri zošuchnutí sa v takmer nulovej rýchlosti keď som sa prepletal medzi autami /bordel na ceste/.Za celú dobu žiadna porucha,spotreba oleja ccc- poldeci na 1000 km.Nahodil som komplet nové brzdy.Keďže som hneď na začiatku ,,otvoril"výfuk malo to super zvuk ale aj tú spotrebu 4,5l. Takže som ho znovu rozrezal a utlmil na takmer sériový profil,a spotreba spadla na 2,5l pri bežnej jazde,výkonovo takmer žiadna zmena a ten super zvuk zostal iba na chvíle keď mu poriadne dupnem na krk.Jednoducho k jednovalcovému skútru patrí zvuk kosačky.

31.01.2023-Stále vysoká spokojnosť,Retro jak sviňa! Bohužiaľ veľmi málo času,v poslednej sezóne len 200-300 km.takže je momentálne na predaj-škoda ju nechať stáť v garáži.

PippoPCE
PippoPCE napsal 13.03.23 v 11:28 10b.

Ahoj kolego,
recenzi na Tvůj stroj jsem si četl už dříve, než jsem si ho sám pořídil.
Ten můj byl v zuboženém stavu, ale teď už je to dobré.
Jsem taky rád, že nás, milovníků těchto divnostrojů, je víc. Jak čtu, asi už jsi svůj kousek prodal, tak snad dělá radost dalšímu majiteli!

Zerousek
Zerousek napsal 27.06.16 v 11:52 10b.

Moc pěkná stylovka. Takový skútr si člověk na cestách zapamatuje.

Trinnlee
Trinnlee napsal 24.06.16 v 00:52 10b.

Krasnej divnostroj...takovej Delorein stroj času na dvou kolech...pěkné si ho vymazlil..peknej