Cagiva Planet 125 (2001)

Vlastník pajasCZ
Vloženo 17.5.2016
Aktualizováno 14.5.2017

Nezkrotný ďábel v těle stopětadvacítky, tohle je můj názor na tuto motorku po první absolované sezóně s ní :3.

Cagiva Raptor 125: Zrovna nebyla k dostání

První dojmy - Na fotkách působila poněkud male a neohrabaně a jel jsem pro ni s jak negativními pocity, tak i s pozitivními. Vše se změnilo, když byla vyvedena z garáže a ukázala se v celé kráse.

Planetu jsem si vybral, protože jsem ujetý na naháče a jinačí naháče ve 125ccm s rozumnou cenou pro 16cti letého kluka prostě nejsou.

Na motorce mám odjetou první sezónu s 1000km na kontě a začínám druhou. Jízda s ní mě ještě neomrzela a ještě asi dlouho neomrzí. Díky přívěře, která se otevře při cca 7-8tis otáčkách, se z motorky stává ďábel. Seděl jsem na dost 125ccm, ale to co mi nabízí planeta s jejím dvoutaktem jsem nikde nenašel :D Co se týče vzhledu, komplet jsem ji překopal, dal širší řidítka, zrcátka, blinkry a proto vypadá tak, jak teď vypadá a hodně lidí si ji při prvním setkání plete s nějákým šestikilem. Při mojí váze cca 90kg a výšce 185cm se motorka chová jak kdyby mě necítila a se spolujezdcem? Krom maximalní rychlosti která se tak sníží na cca 130km/h nepoznáte, že ho máte za sebou :D

Se vzdáleností větší jak 120km zkušenosti zatím nemám, ale myslím si, že bez problému
Jediná praktická nevýhoda by asi bylo míchání benzínu => jen tak u benzínky jednoduše nenatankujete a proto se musíte držet jen kolem "hnízda" :D

Tak mám za sebou sezónu 2016. Musím říct, že za pouhých 2000 km, co jsem stihl najezdit, jsem si motorku zamiloval ještě víc a za celou tu dobu mě nezklamala ani jednou. Většinu kilometrů jsem najezdil s přítelkyní v závěsu za mým tátou (kawasaki VN 800) a nikdy jsem si nemohl ztěžovat, že by to motorka nezvládala. Za mě velká spokojenost, ale budu se s ní muset na jaře rozloučit a zamilovávat se do jiné :)

Tak koncem tohoto týdne jsem se s láskou rozloučil a se slzou pod okem poslal dál, zážitky zůstávají a doufám, že stejně jak sloužila mě, bude sloužit a dělat radost i dalšímu. Přesedám na Hondu cb600f Hornet :)

KarelZBR
KarelZBR napsal 24.07.16 v 11:39

KarelZBR
KarelZBR napsal 24.07.16 v 11:37 10b.

Ahoj, jak jsi tam dal tu síťku pod nádrž? Jinak moc hezká, když budeš mít čas, koukni prosím na mojí.

hOOrNeT
hOOrNeT napsal 18.05.16 v 07:43 10b.

před lety, když jsem byl v tvém věku byl Planet vyhlášenej a vlastnit ho byl sen každýho druhýho Tak si ji pořádně užij Sám jsem měl také cagivu ve 125ccm, i když enduro, a projev naladěnýho 2T byl parádní, rád na to vzpomínám Přívěra má své kouzlo