KTM 990 Adventure / S (2008)

Vlastník tricetsest
Vloženo 4.5.2016
Aktualizováno 13.1.2022

Prvních tisíc kilometrů a přípravy na dovolenou

Vloženo: 06.07.2016, Uskutečněno: 06.07.2016, Stav tachometru: 46831 km, Zhlédnuto: 14x

Do profilu motorky jsem psal, že tentokrát budu vést deník poctivě, tak sem teda musím alespoň občas něco napsat. S kachnou za sebou máme něco přes tisíc kilometrů, tak je více než vhodná příležitost. Stále je můj styl jízdy, především na polňačkách, dost ucukaný, ale to se poddá. Dokonce jsem vyrazil i do terénu, ale když jsem se vyválel v blátě na louce, bylo jasné, že přes skoro silniční Pirelli Scorpion MT 90 cesta nevede. Zatím jsem dozadu nazul Mitas E-07, za čož by mě gugo, který byl divákem mého prvního odložení, moc nepocháválil, ale vlastní zkušenost je prý nepřenositelná. Nicméně na to moje pocukávání po polňačkách a na dvanáctidenní dovolenou v Rumunsku to bude stačit a časem se uvidí, jestli budu mít odvahu nazout nějaký terénnější vzorek.

Á propos co se týče dovolené. Naplánoval jsem nám s přítelkyní takový okruh Rumunskem, protože se nám tam loni celkem líbilo. Na to konto jsem trochu přitvrdil tlumiče, protože pojedeme s plnou polní a zkontroloval všechno, co by mohlo dělat problémy. Teď akorát laboruji s tlakem v pneumatikách, protože na Mitasce je 2,3 kPa, ale sposta lidí tvrdí, že se mají foukat na 2,8 kPa, tak udělám nějaký kompromis a kdyžtak to během cesty upravím. Jedinou věc, kterou jsem, co se cestování týče, na kachnu dokoupil, je brašna na řidítka od motovaky.cz. Nechtělo se mi kupovat originál tankvak KTM, za který chtějí nehorázný peníze, a tak jsem na drobnosti zvolil tento kompromis.

Snad jedinou vadou, kterou jsem na kachně od její koupě řešil, byl protáčející se grip na levém řidítku. Kápnutí Chemoprenu pod něj problém nevyřešilo, tak jsem ještě řidítko omotal lepící páskou a grip už se neprotáčí. Jinak funguje všechno jak má a doufám, že fungovat bude.

Závěrem ještě jednou děkuji Elefantovi, gugovi a ještě jednomu týpkovi, co nevím, jak se jmenuje, že mě vzali s sebou do "terénu".

tricetsest (39) napsal 29.09.2016 v 19:41

To jsou ony...

tricetsest (39) napsal 29.09.2016 v 19:39

Driver-toys: Já už mám doma Michelin S12XC a zítra je budu přezouvat. Ty E09 budou na cestování dobrý kompromis, ale já chci teď na podzim/zimu/jaro něco fakt do terénu, aby mi to učení šlo trochu snáz a radši budu mít až přehnaně dobrý, než abych to podcenil

Driver-toys (1) napsal 29.09.2016 v 19:28

E09 Dakar - mám je teď a spokojenost. Taky kvůli kolenu nemůžu jezdit těžký terén a louky, pole, polňačky, šotoliny i asfalt je v pohodě . Viděl jsem pár videí jezdců co sjeli skoro celý svět, jezdí hodně kudlu a taky obouvají E09. Jeli na nich i Dakar, tak nemůžou být špatný, ne ?!
Nevím jak vycházejí cenově, ale pokud nejezdíš nic obtížnějšího... Krom všeho popsaného, E09 je široká a KTM s němi vypadá jako opravdové Enduro .

fanty (18) napsal 06.07.2016 v 20:56

Ja taky netusim kolik to foukam. E 07 mam taky, mokra trava, bahno, nic,to me stejne nebere, ale šterk, kaminky, tvrda hlina, koleje, za ty prachy luxus. A pamatuj je ti jen v hlave a v ruce kolik tomu prilozis. Kamaradka ma silnicni pneu a divil by jsi se kolik toho zvladne, i ja jsem poprve cumel. Ted budu laborovat dozadu 09 dopredu 10.

• Netěsnící těsnění a nějaké ty novinky

Přijdu takhle do garáže, abych se trochu věnoval padacímu rámu, který mě trápí, a co nevidím - pod kachnou loužička oleje. Chvíli jsem se vzpamatovával, před očima mi lítaly tisíce za případnou opravu a pak jsem se jal z

Typ: Oprava
    Vloženo: 09.12.2016
    Uskutečněno: 09.12.2016
  • Výměna pneumatik

Už začíná být víc deštivo, než slunečno, a tak jsem se rozhodl pořídit kačeně nové obutí. Volba padla jednoznačně na Michelin S12XC, které sice v mém rozměru nedělají, ale použít se dají. Bláhově jsem si myslel, že když

Typ: Údržba
    Vloženo: 03.10.2016
    Uskutečněno: 30.09.2016
  • Výměna oleje (čti martyrium)

Na Banditovi jsem byl zvyklý měnit si olej i s filtrem sám, a tak jsem se do toho pustil i na oranžádě. Mnozí mě varovali, že je to trochu složitější úkon... Trochu?! Musel jsem sundat kompletní padací rám, šusplech (v n

Typ: Údržba
    Vloženo: 29.09.2016